Nasza kadra instruktorów

 

#WSPÓŁpracujemy #WSPÓŁtworzymy #WSPÓŁdziałamy

 

Poznajcie instruktorów i edukatorów prowadzących zajęcia w naszych filiach:

Roksana Kularska-Król

 Doktor sztuki, artystka transmedialna, autorka kultowej “Królowej Nocy” (cykl obrazów). Poza malarstwem zajmuje się głównie ilustracją i fotografią. Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła także Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obszary jej działań to: obiekt, instalacja, video, performance, działania w przestrzeni miejskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendystka Miasta Łodzi.

Jola Królicka

artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi oraz rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w ramach programu “Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi”. Jako ilustratorka współtworzy program TVP pt. “Supełkowe ABC” skierowany do dzieci niedosłyszących. Autorka scenografii do spektakli “Żarty Teatralne” (2018), “Miasto” (2019), “Rój. Sekretne życie społeczne” (2019), zrealizowanych w Teatrze CHOREA.

Zuzanna Dinter

tancerka, pedagog tańca, choreograf. Prowadzi zajęcia taneczne i baletowe w naszej filii Ośrodek Górna. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończyła m.in. Wydział Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w ponad 30 premierach na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, odbywała liczne tournée po Europie. Od 2016 roku współpracuje z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi jako pedagog tańca i choreograf.

Jakub Kania

Pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie. Od blisko 20 lat instruktor i propagator tanga argentyńskiego. Uczeń najznamienitszych tancerzy i interpretatorów tanga na świecie takich jak Javier Rodriguez, Julio Balmaceda czy Fabian Peralta. Swój warsztat doskonalił także w Argentynie i Urugwaju. Wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego TANGO ŁÓDŹ. Pomysłodawca i inicjator największej imprezy poświęconej tangu w Polsce – TANGOŁÓDŹ FESTIVAL, ŁÓDŹ TANGO SALON FESTIVAL, a obecnie Dias de Tango.

Łukasz Bzura

prowadzi grupę teatralną Teatr Total oraz Teatr NieLetni w naszej filii na Widzewie, w Domu Kultury 502. Na co dzień jest aktorem w Teatrze Pinokio w Łodzi. Absolwent Wydziału Aktorskiego  Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Możecie go znać zarówno z dużego, jak i małego ekranu, grał m.in. w serialach Komisarz Alex ; Apetyt na miłość, czy w filmach fabularnych, m.in.: Jakoś to będzieBiały Potok.

Kosma Woźniarski

Artysta, ilustrator, grafik i instruktor zajęć plastycznych. Autor licznych ilustracji do wierszy, esejów i opowiadań, publikowanych m.in. w Kwartalniku Artystyczno-Literackim “Arterie”. Członek rady programowej w Fundacji Biuro Interwencyjnej Edukacji i Dydaktyki Artystycznej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i University of Arts and Design w Rumunii. Współtworzył program nauczania podstaw grafiki komputerowej (kurs dla klas 4-8) oraz tworzył materiały pomocnicze do nauki dla dzieci w organizacji EduGO P.S.A.

Karina Madej

Artysta plastyk, animatorka kultury, edukatorka i filizofka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych i filozofii na Uniwersytecie Łódzki. w naszej filii na Górnej prowadzi warsztaty plastyczne połączone z historią sztuki, warsztaty animacji poklatkowej. Jest także edukatorką w Muzeum Łazienki Królewskie. Współpracowała m.in. z łódzkim Se-ma-forem, Festiwalem Animarkt, Momakinem, Atlasem Sztuki, Edukabe, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Agata Bajszczak

Prowadzi zajęcia plastyczne w naszej filii na Widzewie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Edukacji Wizualnej. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa, kierunek Grafika Projektowa w łódzkiej ASP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, fotografią tradycyjną i multimedialną, grafiką projektową i ilustracją. Animatorka działań plastycznych w zakresie wychowania plastycznego na wszystkich poziomach kształcenia.

Ewa Gałązka

Doktor historii sztuki, wykładowca akademicki, animator kultury, miłośniczka szycia i rękodzieła. W naszej filii na Górnej prowadzi zajęcia z szycia i rękodzieła dla każdej grupy wiekowej. Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Prezes Fundacji Szycie Życia – zachęca do rozwijania pasji szycia i rękodzieła, a także przywołuje włókiennicze i historyczne tradycje Łodzi, promuje kulturę i sztukę. Pracowała jako kurator w Dziale fotografii i sztuk wizualnych w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami sztuki i kultury współczesnej, związków sztuki i mody.

Mariusz Szczeciński

Polski aktor teatralny i filmowy. Uczył się w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Specjalizuje się w metodzie Dramy. Współtwórca projektu Luki Kuzmanovića „Open Theatre Lab”. Występował w realizacjach Adama Biernackiego, Wojtka Farugi, Jula Mere na scenach Teatru Powszechnego i Teatru Rampa w Warszawie. Za rolę Gilles’a Sobiri w spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie” w reż. Aureli Sobczak otrzymał nagrodę na festiwalu sztuki aktorskiej w Krakowie. Do wybranych ról teatralnych należą: Michał – „Bóg Mordu” w reż. Sebastiana Cybulskiego; Johan – „Sceny z życia małżeńskiego w reż. Mateusza Łasowskiego; Gabriel – „Ruletka życia i śmierci” w reż. Remigiusza Pilarczyka. Na ekranie można go zobaczyć w produkcjach, takich jak: „Równanie”; „Czas honoru”; „Blondynka”; „Bodo”; „Pierwsza miłość” i wiele innych.

Maria Kuśnierz-Skonieczna

Artystka i wysokiej klasy tancerka ludowa. Kierownik i choreograf w Zespole Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, studiów podyplomowych Teoria Tańca oraz Zarządzania Kulturą. Od 1997 roku pracuje jako pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Jest także wykładowcą i koordynatorem studiów podyplomowych na kierunku choreografia w specjalności taniec ludowy w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Za całokształt pracy artystycznej został wyróżniona trzykrotnie Dyplomem MKiDN, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz indywidualną Nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Łukasz Skonieczny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa w specjalności fortepian. Od 2003 roku związany z Zespołem Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej, jako akompaniator i aranżer, a w latach 2018 – 20 kierownik zespołu. Od 2010 roku nauczyciel -akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im F. Parnella. Współpracuje również z zespołem baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Podejmując szereg inicjatyw muzycznych stworzył m.in. muzykę do pierwszej edycji międzynarodowego projektu baletowego „Młody Duch Tańca”, oraz wirtualnego projektu baletowego „Odrodzenie” realizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. W ZTL Harnam jest autorem kompozycji muzycznych oraz opracowań, które umożliwiają zespołowi realizację nowych choreografii. Odznaczony w 2019 roku Nagrodą Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Marcin Filipowicz

Magister filologii polskiej, absolwent zarządzanie w kulturze na wydziale zarządzania UŁ. Zna kilka języków: angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Podczas pracy w jednej z naszych filii – Ośrodku Sztuki, wyspecjalizował się w organizacji spotkań z przedstawicielami świata kultury , m.in.: Olgą Tokarczuk, Ryszardem Kapuścińskim, Sławomirem Mrożkiem, Andrzejem Stasiukiem i wieloma innymi. Pomysłodawca i organizator 13-tu edycji Festiwalu Literatury Prope Mercatum. Uczestniczył w wielu projektach unijnych, a także sam odpowiadał za koordynacje niektórych z nich.
Od prawie samego początku istnienia sieci Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce pełni funkcję moderatora łódzkiego.

Kinga Zajdel-Karasińska

Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem. Magister kulturoznawstwa o specjalizacji teatrologicznej (Uniwersytet Łódzki) oraz magister psychogerontologii (Uniwersytet Wrocławski). Od lat podejmuje konsekwentne działania na rzecz upowszechniania kultury w środowisku seniorskim oraz przywrócenia roli osób starszych w społeczeństwie. Jest inicjatorką warsztatów biograficznych, koncertów, poetyckich zdarzeń teatralnych, happeningów. Od ponad osiemnastu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, z którymi realizuje akcje performatywne, spektakle, etiudy filmowe, miniatury teatralne promujące literaturę i poezję. Doświadczenie sceniczne zdobywała w nieformalnych grupach teatralnych, kabaretowych i studiu piosenki.

Monika Kamieńska

mgr filologii polskiej i zarządzania. Kierownik 3 filii Miejskiej Strefy Kultury: Wyspa Kultury, Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo i Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej. Wykładowca AHE w Łodzi. Była dyrektor AOiA oraz Pałacu Młodzieży im. J.Tuwima. W-ce prezes Stowarzyszenia Edukacyjno- Kulturalnego Venae Artis, ekspert MEN , trener, metodyk. Organizatorka Festiwalu Łódź Miastem Kobiet, konkursu Łódź Miastem Talentów. Nagrodzona za pracę zawodową medalem: Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz medalem KEN, Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. W 2021 r. otrzymała Srebrny Medal Za Długoletnią Służbę Kulturze przyznany przez Prezydenta RP oraz Nagrodę MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury.

Urszula Issaieff

Artysta, plastyk, animatorka kultury, kieruje pracownią plastyczną w naszej filii na Bałutach, koordynuje organizację konkursów plastycznych. Prowadzi powołaną przez siebie grupę plastyczną seniorów Maestro+ oraz zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą według autorskiego programu rozwijającego postawy twórcze. Realizuje autorskie happeningi i akcje plastyczne.

Marcin Wartalski

Aktor, reżyser, dramaturg, animator kultury. Koordynator wydarzeń i zajęć w ramach Centrum Aktywnego Seniora w naszej filii: Ośrodek Górna. Współpracuje z grupami nieformalnymi oraz instytucjami kultury.

Anna Gajda

Arteterapeutka, florystka, biolog. Z Ośrodkiem Karolew związana od pięciu lat jako instruktor rzemiosła artystycznego. Zwolenniczka holistycznego podejścia do aktywizacji seniorów i zagadnień animowania kultury. Pomysłodawczyni warsztatów drzeworytniczych wykorzystujących dawną technikę pirografii w nowoczesnym wydaniu. Tradycyjne dziedziny rękodzieła, w których się specjalizuje i prowadzi hobbystyczne warsztaty, to: decoupage, malarstwo wschodnie SUMI-E, florystyka oraz ceramika.

Katarzyna Zając Caban

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in.: Teresę Wojtaszek-Kubiak, Helenę Łazarską, Piotra Kusiewicza. Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, niemieckim Teatrem w  Bremen oraz impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy). Od 2009 r. jest pedagogiem w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału.

Piotr Augustyniak

Z wykształcenia magister polonistyki i teatrologii Uniwersytetu Łódzkiego, z zamiłowania YouTuber, propagator teatru impro i gier planszowych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Teatralno-Filmowego „Eikon” oraz wieloletni aktor alternatywnego teatru łódzkiego – „Teatr Fabryczny”. Przez wiele lat pracował jako pedagog i edukator teatralny w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, gdzie stworzył autorski, innowacyjny program warsztatów teatralnych „Teatr Niekonsekwencji”. Organizował tzw. „otwarte warsztaty z improwizacji teatralnej” dla wielu łódzkich szkół podstawowych i średnich. W wolnej chwili propaguje kulturę gier wszelakich.

Julia Jakubowska

Aktorka teatralna i filmowa, artystka zaangażowana. Bierze udział w produkcjach teatralnych i filmowych w Polsce i za granicą. Z wykształcenia kulturoznawczyni, z zamiłowania aktorka, performeka, reżyserka. Zagrała m.in. u węgierskiego reżysera, zdobywcy Oscara – László Nemesa w “Schyłku dnia” oraz w filmie “Guerilla” w reżyserii György Mór Kárpátiego. Obecnie związana jest z Teatrem CHOREA, a w Miejskiej Strefie Kultury prowadzi zajęcia teatralne. Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła jako dziecko na zajęciach w domu kultury.

Mateusz Tranda

Gitarzysta akustyczny, kompozytor, nauczyciel. Znajdujący inspirację we wszystkim, co porusza jego wrażliwość – od wielkich i uznanych jak Laurence Juber, Tim Sparks, Jorma Kaukonen, Eric Clapton, Tommy Emanuel po zwykłe, małe sprawy. Muzyk, który charakteryzuje się warsztatem i dojrzałością twórczą, a jednocześnie pamięta o tym, co w muzyce najważniejsze: o emocjach. Dlatego jego koncerty oczarowują słuchaczy niepowtarzalnym klimatem. O muzyce mówi, że chciałby, aby sprawiała, że ludzie choć na chwilę zapomną o codzienności, problemach, oderwą się. I taka jest jego muzyka.

Julia Hołówko

Muzykoterapeutka, wokalistka, nauczycielka emisji głosu i socjolożka. Mgr sztuki i mgr socjologii kultury, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Kształcenia głosu i mowy oraz nauczania emisji głosu na warszawskim SWPS-ie.  Od kilkunastu lat eksploruje zagadnienia z głosem oraz jego możliwościami. Rozwijając swoje wokalne umiejętności, brała udział w licznych warsztatach, zarówno śpiewu tradycyjnego, ludowego, jak i śpiewu gospelowego czy jazzowego. Ponadto konsekwentnie poszerza swoje umiejętności dydaktyczne, biorąc udział w wielu szkoleniach takich, jak „Pedagogika wokalna XXI wieku” czy „Jak skutecznie uczyć śpiewać?”.

Seweryn Obałka

tancerz i performer, choreograf i instruktor hip hop, na co dzień związany z Urban Dance Zone oraz Fundacją Materia, z którą to Miejska Strefa Kultury stale współpracuje. Jest także certyfikowanym event managerem i specjalistą ds wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu Centerko w Zgierzu.

Katarzyna Grambo 

tancerka, nauczycielka tańca współczesnego i świadomości ciała. Pracowała jako reżyser i choreograf pokazów mody. Doświadczony pedagog (pracowała m.in. jako nauczyciel tańca w Pałacu Młodzieży w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej). Przez wiele lat związana z Teatrem Tańca PRO. Obecnie specjalizuje się głównie w tańcu współczesnym i improwizacji kontaktową. Swój warsztat taneczny kształciła u wielu wybitnych nauczycieli w Polsce, Nowym Jorku, Londynie i Sztokholmie.

Anna Dzionek-Kwiatkowska

Dr hab. prof. Akademii Muzycznej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej. Wieloletnia solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, pedagog śpiewu łódzkiej Akademii Muzycznej (klasyka, musical).

Monika Pacyna

Specjalista metody Emila Jaques-Dalcroze’a, absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, magister sztuki w zakresie rytmiki.  Obecnie jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadzi zajęcia m.in. z improwizacji fortepianowej, improwizacji instrumentalnej, repeytorium z rytmiki, podstaw improwizacji głosowej i ruchowej. Jest także nauczycielem Rytmiki i Kształcenia Słuchu w szkołach muzycznych. Duże znaczenie ma dla niej praca muzyczno-terapeutyczna z osobami z niepełnosprawnością w każdym wieku. Czynnie uczestniczy w konferencjach, seminariach, warsztatach z zakresu rytmiki, tańców tradycyjnych czy muzykoterapii. Od 2017 roku związana z Zespołem Tańca Ludowego “Harnam”, gdzie prowadzi zajęcia umuzykalniające, warsztaty o tematyce ludowej dla dzieci i młodzieży.

Piotr Straupisz

Trener i dyplomowany instruktor szachowy Polskiego Związku Szachowego. Ukończył seminarium trenerskie, które jest poświadczone certyfikatem.
Jest sędzią szachowym II kat. – od 2015 roku prowadzi zajęcia nauki gry w szachy dla wszystkich grup wiekowych.

Anna Rurak

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi, Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie – pedagogika baletu. Absolwentka studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego im Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale rehabilitacji – kierunek: fizjoprofilaktyka i korektywa. Wieloletni nauczyciel tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im F. Parnella w Łodzi. Wykładowca na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od 2019 roku prowadzi zajęcia z tańca klasycznego w Zespole Harnam.

Maciej Klimek

Student na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi wydział Sztuki Sceniczne, kierunek Choreografia i Techniki Tańca. Z tańcem ludowym związany od 2011 roku, tańczył w zespołach AZPiT UŁ „Kujon”, następnie ZPiT „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego, obecnie w ZTL Harnam im. Jadwigi Hryniewieckiej. Kształcił się na kursie instruktorskim Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Łodzi, prowadził dziecięcy zespół „Mała Anila – na” przy ZPiT „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego, aktualnie prowadzi zajęcia w ZTL Harnam. Laureat nagród na Turniejach Tańca Narodowego: III Miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskie; III Miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej; II miejsce w VI Turnieju Tańca w Formie Towarzyskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa; I miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej; II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Marcin Brzozowski
Aktor, reżyser, scenograf, twórca teatru autorskiego. Twórca i kierownik artystyczny Teatru Szwalnia, który jest filią Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi. Profesor nadzwyczajny, wykładowca Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wdraża nowatorskie praktyki edukacyjne. Inicjator i współrealizator szeregu projektów kulturalno-teatralnych w Teatrze Szwalnia, mi.n.: Szwalania.DOK, Festiwal Teatrów Alternatywnych SPOTKANIA, MonoFest, Szwalnia kultury.

Aleksandra Piotrowska

Kulturoznawczyni uprawniona do prowadzenia zajęć z osobami dorosłymi oraz Master NLP (Programowania Neurolingwistycznego). Pracowała przy wielu projektach edukacji cyfrowej m.in.: Polska Cyfrowa Równych Szans, wiele edycji Aktywni 60+, Bezpieczeństwo w sieci 2021, itp. Przygotowała i prowadziła również wykłady/konwersatoria przybliżające zagadnienia współczesnej kondycji seniorów w Polsce i na świecie oraz dotyczące współczesnej technologii sztucznej inteligencji i robotyki. Jej hobby jest zdrowy oddech, jest instruktorką oddychania metodą dr. Buteyki.

Ryszard Wiszniewski

Instruktor zajęć komputerowych dla Seniorów, laureat IV edycji konkursu “Drzewo pokoleń 2019” w kategorii Lider Senior. Pomaga oswoić nowe technologie, cierpliwie uczy obsługi komputera i Internetu.

Katarzyna Wawrzak

Ukończyła POSM II stopnia im. H Wieniawskiego oraz Studium Pedagogiczne. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel muzyki. Prowadziła również własną działalność muzyczną tj. koncerty muzyczno-edukacyjne w Przedszkolach, Szkołach, Domach kultury oraz koncerty plenerowe na terenie Polski. Przez kilka była przewodniczącą jury w „ Konkursie Piosenki Europejskiej”. W Ośrodku Karolew prowadzi od kilkunastu lat zajęcia nauki gry na instrumentach (gitara, pianino, keyboard, ukulele) dla wszystkich grup wiekowych oraz Chór seniora „Karo.linki”. Współorganizatorka koncertów w filii Ośrodek Karolew: „Kabaret Starszych Panów” „ Spotkanie z Osiecką”.

Małgorzata Marszałkowska

Pedagog z zakresie kultury i oświaty. Wieloletni edukator i animator kultury. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka wielu cykli edukacyjnych m.in. Łódź wielokulturowa ARKA, Z Europą na Ty. Propagatorka oraz pasjonatka historii i kultury Łodzi. Swoją wiedzą chętnie dzieli się szczególnie z młodym pokoleniem. Prowadziła również wiele wycieczek po Łodzi dla mieszkańców.
Posiada uprawnienia instruktora choreografii zespołów tanecznych i instruktora tańca w kręgu.

Dariusz Zakrzewski

Aktor, lalkarz, animator kultury. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. przez wiele lat grał spektakle teatralne dla dzieci w Filharmonii Pomysłów. Prowadził również autorskie warsztaty teatralne, w różnych placówkach oświaty. Grał w spektaklach na wielu festiwalach w Polsce: Toruń, Rzeszów, Warszawa, Katowice, Łódź. A także za granicą: Indie, Słowacja, Czechy, Francja, Niemcy. Otrzymał wiele nagród m.in.: w konkursie “Ciąg Dalszy Nastąpi 2.” z autorskim projektem “Podnieś Swoje Murale”; Spektakl „Tymczasem pa, Kochany Skarbunieczku„, w którym grał główną rolę, znalazł się w ścisłym finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej czy spektakl „Ambasada 2.0„ (w którym gra) zdobył wyróżnienie w konkursie „Kultura na wynos”.

Marlena Barszczewska

Ukończyła Edukację Artystyczną II Stopnia w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia im. Władysława Szpilmana. Od wielu lat prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy tych zajęć są laureatami wielu konkursów i festiwali zarówno łódzkich jak i ogólnopolskich dlatego praca ta daje jej dużo satysfakcji. Jest również autorką tekstów i muzyki do piosenek.

Bożena Balcer

Pierwsze doświadczenie z Hatha-joga zaczęło się w 1997 roku, gdzie trafiła do Michała Szczepanika, jednego z pierwszych nauczycieli jogi w Łodzi. Praktyka jogi stała się jej pasją i stylem życia. Jest to forma ruchu, którą chce nieustannie zgłębiać. W 2007 roku w CENTRUM FITNESS Lady fits ukończyła półroczny kurs. Otrzymała certyfikat instruktora jogi i gimnastyki dla seniorów. Tajniki Hatha-jogi zgłębiała pod okiem doświadczonych nauczycieli. W międzyczasie uczestniczyła w różnorodnych projektach m.in.: Akademia Trenerów Fit&Wellness, Akademia Instruktorów. Ukończyła kursy: Pilatesu, Boodyball, Stretchingu, Stepu i uczestniczyła w wielu warsztatach szkoleniowych o specjalności joga. W 2008 roku założyła firmę pod nazwą SURJA – AKADEMIA ZDROWEGO RUCHU i rozpoczęła współpracę z wieloma łódzkimi podmiotami w tym z Domem Kultury „502” i Klubem Dąbrowa. Przez wiele lat prowadziła zajęcia ruchowe na Uniwersytecie III Wieku.

Sebastian A. Błaszczyk

Trener akrobatyki klasy mistrzowskiej. Akrobata w Teatrze Wielkim w Łodzi Akrobata w Teatrze Muzycznym w Łodzi Akrobata w Teatrze V6 w Łodzi Szkoleniowiec i wykładowca w Polskim Centrum Rekreacji Ruchowej Szkolił się od mistrzów Europy w akrobatyce sportowej, występował na galach i eventach w całej Polsce oraz za granicą . Wystąpił ponad 500 razy na deskach teatrów. Swoje doświadczenie i wiedzę chce przekazywać młodszym, aby rozwijać akrobatykę w Polsce.

Ewa Broncher-Filipska

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się wykonywaniem aranżacji scenicznych, projektowaniem ubiorów oraz prowadzeniem edukacji plastycznej w szkole. Od wielu lat w filiach: Centrum Kultury Młodych i Klubie Dąbrowa zajmuje się nauką rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży. Realizuje różnorodne techniki plastyczne wiążąc teorię z praktyką. Prace plastyczne uczniów eksponuje w tematycznych wystawach w Klubie Dąbrowa i w Hali Rynek-Pionier. Dużą satysfakcję sprawia jej wykonanie scenografii na różnorodnych imprezach m.in.: Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych, Międzynarodowych Warsztatach Folklorystycznych, Festiwalu Sztuk Wszelakich i innych.

Paulina Sudra

Pedagog z zakresu kultury i oświaty oraz animator kultury. Od 2008 roku prowadzi zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i seniorów. Współautor i realizator edukacji filmowej dla przedszkolaków „Edukacja wyobrażeń kreacja”. Jeden z liderów europejskiego projektu edukacyjnego „Dziecko-sto masek”.

Łukasz Prędki

Instruktor modelarstwa. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1O lat trwale związany ze zdalnie sterowanym modelarstwem samochodowym. W latach 2012-2013 właściciel toru wyścigowego dla modeli RC, od 2013 organizator oraz instruktor w klubie modeli zdalnie sterowanych „Sterownia Łódź”. Organizator kilku edycji zawodów modelarskich dla dzieci w ramach prowadzonego przez siebie klubu. Pasjonat motoryzacji, mechaniki pojazdowej i majsterkowania, który czerpie sporo przyjemności z chwil spędzonych przy swoich samochodach.

Anna Miksa

Animatorka kultury, instruktor artystyczny w filii Centrum Twórczości Lutnia. Realizuje projekty i działania na rzecz środowiska lokalnego, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, samotnych, wykluczonych i z niepełnosprawnością. Jest pomysłodawczynią Przeglądu „Rewia Talentów – Mikrofon dla Seniora”. Przed laty zainicjowała Klub Seniora „Przy Kominku”. Do jej pomysłów aktywizujących Seniorów należy również Koło Turystyczne PIECHUR, Twórcza Grupa Literacka Limeryk, Warsztaty literackie „Wszystko o wierszu”, Taniec w kręgu dla seniorów oraz prelekcje literackie. .Zapoczątkowała cykl spotkań podróżniczych „Senior w podróży”. Prowadzi także zajęcia umuzykalniające dla dzieci Tralalandia. 

Maria Janus

Wieloboistka teatralna: lalkarka, aktorka, producentka teatralna, lalkoterapeutka, pedagog teatru, teatrolog. Absolwentka kierunku aktorskiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, studiowała

też na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Absolwentka podyplomowych studiów pedagogika teatru prowadzonych przez Instytut Teatralny oraz Uniwersytet Warszawski, studium lalkoterapii Muñecoterapia Chile Puppets in Transit, kulturoznawstwa, spec. produkcja teatralna na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów doktoranckich w Katedrze Dramatu i Teatru UŁ. Jako aktorka współpracowała z Olsztyńskim Teatrem Lalek, Teatrem Szkolnym im. J. Wilkowskiego w Białymstoku, Fundacją Tworzenia i Promowania Sztuki “Ależ Gustawie!”.