Dostępność architektoniczna – Centrum Kultury Młodych (MSK: Chojny)

Adres budynku: ul. Lokatorska 13, 93-021 Łódź

Administrator budynku:

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Towarzystwo Lokator”, ul. Lokatorska 9, 93 – 021 Łódź,

Opis wejścia do budynku

MSK: Chojny (Centrum Kultury Młodych) mieści się w zabytkowym budynku otoczonym przez osiedle mieszkaniowe. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach, warsztatach, wydarzeniach odbywających się w CKM-ie wchodzą od ulicy Lokatorskiej 13 w Łodzi.

Do budynku prowadzą cztery wejścia: wejście główne jest od ulicy Lokatorskiej 13 – wchodzą tędy wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach. W wejściu jest delikatnie wypukły próg, zaraz za nim podjazd na poziom „O” (parter)

Przy tym wejściu, na drzwiach po lewej stronie, na wysokości 1,5 metra,  jest  dzwonek – jeśli jest ci potrzebna pomoc, możesz nim zadzwonić.

Drugie wejście od ul. Lokatorskiej z boku budynku prowadzi do dużej sali tanecznej ze sceną, jest tu bariera trzech stopni. Z tego wejścia korzystają pracownicy w razie niezbędnej potrzeby. Jest to wyjście ewakuacyjne. Na co dzień jest zamknięte.

Trzecie wejście jest od strony osiedla mieszkaniowego. Tutaj jest podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Poinformuj nas o potrzebie otwarcia tego wejścia.

Wejście od strony ul. Sejmowej – wejście jest na poziomie „0” (parter). Służy uczestnikom zajęć do wejścia od drugiej strony budynku. Po lewej stronie drzwi jest domofon.

Opis wnętrza budynku

Budynek posiada trzy kondygnacje, częściowo dostępne dla osób na wózku – tylko poziom „0”  (parter). Od wejścia głównego na poziom 0 jest pochyły wjazd.

Poziom 0 (Parter) –  na tym poziomie znajduje się sala widowiskowa ze sceną i sala lustrzana. Jest też samoobsługowa szatnia oraz dwie toalety ogólne. Tutaj znajdują się pokoje instruktorów oraz pracowników administracji i obsługi.

Poziom 1 (Piętro 1) – na tym poziomie są dwie sale warsztatowe wraz z zapleczem

i garderobą oraz kawiarnia. Tutaj są też toalety ogólne.

Poziom 2 (Piętro 2) – z tego poziomu korzystają wyłącznie pracownicy Centrum Kultury Młodych.

Komunikacja wewnątrz budynku:

W budynku nie ma windy. Osoby poruszające się na wózku mogą swobodnie korzystać z pomieszczeń na parterze. Na piętra prowadzą wąskie schody z barierką z jednej strony i ścianą z drugiej.

Procedury w budynku: 

Potrzebę skorzystania z wewnętrznego parkingu należy zgłosić przynajmniej jeden dzień przed planowaną wizytą.

Toalety w budynku:

Poziom 0 (Parter)  – idąc od wejścia głównego: po lewej stronie przed szatnią  jest toaleta męska i dla osób z niepełnosprawnościami. 

Od wejścia od strony ulicy Sejmowej, na końcu korytarza, za zakrętem w lewo – pierwsze drzwi po lewej stronie to toaleta ogólna (damska i męska). Ma wąskie wejście – szerokość drzwi wejściowych wynosi 70 centymetrów.

Poziom 1 (Piętro 1)

Toaleta damska od wejścia głównego  (od strony ulicy Lokatorskiej) na końcu korytarza jest wejście do sali warsztatowej,  a po prawej stronie są schody wiodące na górę. Na 1 piętrze, za schodami w lewo, pierwsze drzwi po lewej stronie to wejście do toalety.

Toaleta ogólna (damska i męska) od strony ulicy Sejmowej. Korytarz prowadzi do schodów na górę. Wejście na nie jest po prawej stronie. Na 1 Piętrze na końcu korytarza, trzeba skręcić w lewo – pierwsze drzwi po lewej stronie to wejście do toalety.

Dojazd do budynku Centrum Kultury Młodych (MSK: Chojny) jest możliwy autobusem – linie 72A i 72B – lub tramwajem – linia 11 – wysiąść należy na przystanku Rzgowska – Paderewskiego.

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami:  parking jest bezpośrednio przy budynku, tuż za bramą wjazdową.  Są tam 4 miejsca parkingowe bez oznaczeń dla osób z niepełnosprawnością. Potrzebę skorzystania z wewnętrznego parkingu należy zgłosić przynajmniej 1 dzień przed planowaną wizytą. jest możliwość parkowania samochodów na ulicach: Sejmowej i Lokatorskiej.

Wyposażenie wspomagające: 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani innych urządzeń wspierających osoby słabosłyszące.

Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.

Wstęp dla psa przewodnika/psa asystującego: do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Ewakuacja: 

Droga ewakuacji jest oznaczona w sposób czytelny i zrozumiały, poprzez znaki informacyjne.

Brak ewakuacyjnych systemów dźwiękowych i wizualnych. Brak procedury ewakuacji osób ze specjalnymi potrzebami.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 31 marca 2022 r.

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 31 marca 2024 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

A może wpadniesz na zajęcia?