DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a  

Ośrodek „Karolew”, ul. Bratysławska 6a 

Ośrodek „Harnam”, ul. Piotrkowska 282a 

Teatr Szwalnia oraz Ośrodek Sztuki – Galeria, ul. Andrzeja Struga 90 

Ośrodek Górna, ul. Siedlecka 1 

Strefa Kultury Otwartej, ul. Anny Jagiellonki 4 

Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13 

Klub „Dąbrowa”, ul. Dąbrowskiego 93 

Dom Kultury „502”, ul. A. Sacharowa 18 

Dom Kultury „Ariadna”, ul. Niciarniana 1/3 

Dom Kultury „Widok”, al. Piłsudskiego 133 

Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, ul. Limanowskiego 166 

Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ, ul. Żubardzka 3 

Centrum Twórczości LUTNIA, ul. Łanowa 14 

Ośrodek Wyspa Kultury, ul. Stawowa 28 

 

Ośrodek Sztuki  

Budynek przy ul. Krzemienieckiej 2a – Informacje ogólne 

Budynek wolnostojący. Dojazd autobusowy do budynku możliwy jest wzdłuż ulicy Krzemienieckiej (przystanek Krzemieniecka-Atlas Arena). W budynku nie ma windy. Dostępny jest schodołaz. Pomiędzy kondygnacjami można przemieszczać się za pomocą schodołazu. Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak jest automatycznego otwierania drzwi. W budynku są oznaczenia w alfabecie brajla oraz oznaczenia kontrastowe. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 
Dostępność wejścia do budynku przy ul. Krzemienieckiej 2a: 

Dla klientów są dostępne dwa wejścia, od strony frontu i ogrodu. Wejście od strony frontu dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

W piwnicy znajduje się pracownia ceramiczna, dwie sale taneczne, toaleta dla osób niepełnosprawnych, garderoby i toalety damskie i męskie. 

Na parterze znajduje się kuchnia, toaleta dla osób niepełnosprawnych, toalety damskie i męskie, sala Punktu Odbioru Sztuki, trzy sale zajęciowe, jedna posiada wyjście na taras. Na piętrze znajdują się sale muzyczna, plastyczna, konferencyjna, administracja. 

Dostępność korytarzy, schodów i wind. 

Na piętra budynku prowadzą schody, brak windy, budynek wyposażony jest w schodołaz. 

Parking dostępny jest przed wejściem do budynku, dojazd od ulicy Krzemienieckiej. Nie są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. 

 

Ośrodek „Karolew” 

Budynek przy ul. Bratysławskiej 6a- Informacje ogólne 
Budynek jest częścią budynku spółdzielni mieszkaniowej. Dojazd tramwajem do budynku możliwy jest wzdłuż ulicy Bratysławskiej (przystanek Bratysławska-Wileńska, Bratysławska-Wróblewskiego). W budynku nie ma windy. Filia znajduje się na pierwszym piętrze budynku, prowadzą na nie schody. Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak jest automatycznego otwierania drzwi. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowych. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 
Dostępność wejścia do budynku przy ul. Bratysławskiej 6a- Ośrodek „Karolew”: 

Dla klientów jest dostępne jedno wejście. Po wejściu do budynku w celu dotarcia do sal i sekretariatu trzeba pokonać schody. 

Na piętra budynku prowadzą schody, brak windy. 

W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Budynek nie jest wyposażony w windy, schodołazy. 

Budynek nie posiada swojego parkingu. Niedaleko znajduje się bezpłatny parking. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. 

 

Ośrodek „Harnam” 

Budynek przy ul. Piotrkowskiej 282a – Informacje ogólne 

Budynek jest częścią Muzeum Włókiennictwa. Dojazd tramwajem do budynku możliwy jest wzdłuż ulicy Piotrkowskiej (przystanek Piotrkowska-Czerwona). W budynku jest winda. Budynek jest piętrowy, na parterze znajduje się sekretariat, sale taneczne i sala widowiskowa. Na piętrze znajduje się magazyn kostiumów. Pomiędzy kondygnacjami można przemieszczać się windą. Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak jest automatycznego otwierania drzwi. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowe. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

Dostępność wejścia do budynku przy ul. Piotrkowskiej 282a 

Dla klientów są dostępne dwa wejścia, od strony frontu i z boku od terenu Muzeum. Wejście od strony frontu dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. 

Na parterze znajdują się dwie sale taneczne, sala widowiskowa, sekretariat, toalety męskie, damskie i dla osób z niepełnosprawnościami. Na piętrze znajduje się magazyn kostiumów. 

Na piętro budynku prowadzą schody, jest winda. Korytarze są szerokie. 

W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Budynek wyposażony jest w windę. 

Parking dostępny jest na ulicy przed wejściem do budynku, dojazd od ulicy Piotrkowskiej. Nie są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. 
W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. 

 

Teatr Szwalnia oraz Ośrodek Sztuki – Galeria 

Budynek przy ul. Struga 90 – Informacje ogólne 

Budynek wolnostojący. Dojazd autobusowy do budynku możliwy jest wzdłuż ulicy Struga (przystanek Struga- Teatr Szwalnia). W budynku nie ma windy. Pomiędzy kondygnacjami można przemieszczać się jedynie za pomocą schodów. Szerokość drzwi wejściowych dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Brak jest automatycznego otwierania drzwi. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

Dostępność wejścia do budynku przy ul. Struga 90: 

Dla klientów jest dostępne jedno wejście, od strony osiedla. Wejście jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. 

W piwnicy znajduje się galeria Punkt Odbioru Sztuki, nie jest ona dostępna dla osób z niepełnosprawnością. 

Na parterze znajduje się sala widowiskowa. 

Na piętra budynku prowadzą schody, brak windy. 

W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. 

Parking dostępny jest po wcześniejszym zgłoszeniu potrzeby skorzystania z niego. Nie są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego. 

 

Ośrodek Górna 

Budynek przy ul. Siedlecka – Informacje ogólne. 

To budynek wolnostojący. Znajduje się równolegle do ulicy Siedleckiej. Jest to zabytek. Do Ośrodka Górna można dojechać liniami tramwajowymi wzdłuż ulicy Kilińskiego. Aktualne możliwości dojazdu możesz sprawdzić https://www.mpk.lodz.pl/. Na terenie Ośrodka bezpośrednio przy budynku znajdują się 4 miejsca parkingowe bez oznaczeń dla osób niepełnosprawnych. Budynek Ośrodka Kultury Górna posiada 2 kondygnacje. W budynku nie ma windy. Dostępny jest schodołaz. Pomiędzy kondygnacjami można przemieszczać się za pomocą schodołazu. Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Posiadamy słuchawki dźwiękoszczelne dla dzieci i dorosłych – dostępne są w portierni. Zapewniamy słomki do napojów. Brak jest automatycznego otwierania drzwi. 

GŁÓWNE WEJŚCIE: 

Do budynku prowadzą dwa wejścia na poziomie 0: 

▪ Wejście od frontu 

Na elewacji przy drzwiach głównych znajduje się domofon na wysokości dostępnej dla osoby na wózku inwalidzkim. Osoba potrzebująca pomocy może wezwać pracownika, który pomoże dostać się do budynku. 

▪ Wejście od strony ogrodu 

Wejście od strony ogrodu jest otwarte wyłącznie latem. W zimnych miesiącach drzwi są otwierane przez pracownika obsługi. Na scenę zewnętrzną prowadzi pochylnia. Przez scenę zewnętrzną można wejść do holu głównego na poziomie 0. Jest tu bariera dwóch stopni. 

POZIOM 0, PARTER: 

Na poziom 0 prowadzą schody. Pracownik obsługi uruchamia schodołaz. 

Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę. Tel. 42 684 66 47, 501 180 589. Mail: sekretariat@gorna.pl 

Hol główny jest szeroki. Można się tu swobodnie poruszać na wózku inwalidzkim. 

Szatnia znajduje się po prawej stronie. Połączona jest z portiernią. Tu można uzyskać podstawowe informacje. 

Toaleta na poziomie 0 jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się po lewej stronie. W toalecie znajduje się przewijak. 

Na wprost drzwi znajduje się sala widowiskowa. 

Po lewej stronie znajduje się Strefa Relaksu oraz pokój instruktorów. 

Skręcając w prawą stronę – hol prowadzi do wyjścia na scenę zewnętrzną i do ogrodu. 

Drzwi na scenę zewnętrzną posiadają szerokość dostępną dla wózków inwalidzkich. 

Na scenę zewnętrzną prowadzą dwa stopnie. 

Scena zewnętrzna zwana jest też tarasem. Po prawej stronie tarasu znajduje się pochylnia. 

POZIOM I – PIĘTRO 1.: 

Na pierwsze piętro prowadzą schody. Pracownik obsługi może uruchomić schodołaz. 

Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę. Tel. 42 684 66 47, 501 180 589. Mail: sekretariat@gorna.pl 

Przed wejściem na piętro 1. są szklane drzwi. 

Na 1. piętrze w holu głównym znajduje się Galeria. To przestrzeń otwartej. Można w niej się swobodnie poruszać. 

Toaleta na 1. piętrze nie jest dostosowana do specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Po lewej stronie holu znajduje się Pokój Dyrektora. 

Na wprost Pokoju Dyrektora znajduje się Sekretariat oraz Pokój Socjalny -mała, bardzo wąska kuchnia. 

Na wprost głównych drzwi na I piętrze znajduje się Sala Klubowa. 

Po prawej stronie znajduje się Pracownia Plastyczna oraz Sala Warsztatowa. 

Wszystkie te pomieszczenia są przestrzenne. Możliwe się w nich swobodnie poruszać. 

POZIOM -1, PIWINICA: 

Na poziom -1 prowadzą schody. Pracownik obsługi może uruchomić schodołaz. 

Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę. Tel. 42 684 66 47, 501 180 589, mail: sekretariat@gorna.pl 

W piwnicy po lewej stronie znajduje się toaleta dostępna dla osób niepełnosprawnych. 

Po prawej stronie znajduje się Sala Klubowa. 

Na wprost schodów znajduje się Pokój Spotkań Indywidualnych. 

Po lewej stornie znajduje się Pracownika Komputerowa. 

W Pracowni Komputerowej znajduje się 7 stanowisk komputerowych. 

Dwa stanowiska komputerowe posiadają specjalistyczne oprogramowanie powiększające i udźwiękowiające. Oprogramowanie umożliwia korzystanie z komputerów przez osoby słabowidzące i słabosłyszące. 

 

Strefa Kultury Otwartej  

Budynek przy ul. Anny Jagiellonki 4, lokal 43, blok nr 216 – Informacje ogólne  

Tel. 791 180 127, mail: strefa@gorna.pl 

Lokal znajduje się w bloku mieszkalnym na parterze. Lokal jest jednokondygnacyjny. Całkowita powierzchnia to 55 m2. Niedaleko są przystanki autobusowe i tramwajowe przy ul. Hetmańskiej i Zakładowej. Aktualne możliwości dojazdu możesz sprawdzić na stronie: https://www.mpk.lodz.pl/ 

PARKING: 

Miejsca postojowe znajdują się wzdłuż ulicy Hetmańskiej oraz przy ulicy Jagiellonki – w podwórzu bloków. 

GŁÓWNE WEJŚCIE: 

Wejście prowadzi od ul. Hetmańskiej – blok nr 116. 

Wejście znajduje się w połowie długości bloku – na parterze, pomiędzy innymi lokalami usługowymi. 

Brak jest automatycznego otwierania drzwi. 

Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Do lokalu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W lokalu nie ma pętli indukcyjnych. 

W lokalu nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

POMIESZCZENIA: 

Lokal ma całkowitą powierzchnię 55 m2. Składa się ogółem z 5 pomieszczeń. 

Nie jest dostosowany do korzystania przez osoby ze specjalnymi potrzebami. 

POMIESZCZENIE 1. 

Pomieszczenie 1. to pomieszczenie przejściowe. Jest tu punkt informacyjny. Można tu uzyskać wszystkie informacje. Jest wąskie. 

POZOSTAŁE POMIESZCZENIA 

Zaraz za punktem informacyjnym znajduje się wąski korytarz łączący następujące pomieszczenia: 

▪ toaleta na wprost głównego wejścia, niedostępna dla osób niepełnosprawnych 

▪ po prawej stronie jest wąska sala zajęć o niewielkiej powierzchni 

▪ sala baletowa jest na końcu korytarza po prawej stronie, można się w niej swobodnie poruszać. 

 

Centrum Kultury Młodych 

Budynek przy ul. Lokatorskiej 13 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Lokatorska 13 prowadzą 4 wejścia znajdujące się na poziomie 0. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ul. Lokatorskiej 13. 

Sekretariat Dyrekcji znajduje się na drugim piętrze, po lewej stronie od klatki schodowej w głębi budynku.    

Szatnia i punkt informacyjny – po wejściu głównym wejściem dla gości należy skręcić w lewo. W korytarzu znajdują się informacje o działalności Centrum Kultury Młodych. 

Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Nie posiadamy podjazdów dla wózków inwalidzkich. W budynku nie ma windy. Na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych (po lewej stronie, przed szatnią). 

Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Klub „Dąbrowa” 

Budynek przy ul. Dąbrowskiego 93 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 93 prowadzi jedno wejście znajdujące się na poziomie 0. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony pawilonów Pionier. 

Sekretariat i punkt informacyjny znajdują się na poziomie 1, na końcu korytarza. 

Szatnia znajduje się przy wejściu głównym. W korytarzu znajdują się informacje o działalności Klubu Dąbrowa. 

Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze. W budynku znajduje się platforma pionowa. Na poziomie 1 znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych (na końcu korytarza, po lewej stronie). 

Przed budynkiem są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. 

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Dom Kultury „502” 

Budynek przy ul. Sacharowej 18 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Sacharowej 18 prowadzą trzy wejścia znajdujące się na poziomie 0. 
Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ul. Sacharowa oraz jedno prowadzące do windy w budynku technicznym.  Drugie wejście jest zapasowe od strony ul. Puszkina. Budynek posiada dwie kondygnacje naziemne na poziomach 0 i +1. 

Na parterze znajdują się dwie sale dydaktyczne, sala baletowa, pracownia plastyczna, toalety, portiernia i szatnia. 

Na I piętrze zlokalizowane są pokoje instruktorów, sekretariat, sala widowiskowa, Galeria „Na Tarasie”, pomieszczenia techniczne, garderoby, toalety. Obok budynku głównego znajduje się budynek techniczny, połączony łącznikiem na poziomie +1 z budynkiem głównym. 
W budynku technicznym zlokalizowane są pomieszczenia techniczne, sala muzyczna oraz winda dla osób na wózkach zapewniająca im dostęp na I piętro budynku głównego. Żadne pomieszczenia użytkowe budynku technicznego nie są dostępne dla osób na wózkach. 

Funkcjonalność budynku głównego. 
Punkt informacyjny – portiernia znajduje się przy wejściu głównym dla gości, po prawej stronie. Sekretariat znajduje się na I piętrze po prawej stronie od schodów. Szatnia główna DK 502 zlokalizowana jest na parterze w korytarzu głównym po prawej stronie obok portierni. Szatnia da osób korzystających z windy zlokalizowana jest przy wyjściu z łącznika przed wejściem na salę widowiskową. 

W korytarzu na parterze znajdują się informacje o działalności DK 502. 
Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i wszystkie pomieszczenia na parterze, oraz za pomocą windy na I piętrze budynku głównego. 
Na parterze przy sali baletowej znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. 
Wejście z korytarza sali baletowej. 
Na I piętrze za salą widowiskową znajduje się druga toaleta dla osób niepełnosprawnych. Wejście z korytarza przy garderobach. 
Przed budynkiem jest miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. 
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 
W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Dom Kultury „Ariadna” 

Budynek przy ul. Nicianianej 1/3 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Niciarnianej 1/3 prowadzi jedno wejście główne oraz pięć wejść bocznych, wszystkie znajdujące się na poziomie 0. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ul. Niciarnianej. Budynek posiada dwie kondygnacje naziemne na poziomach 0 i +1 oraz jedną podziemną.   

Na parterze znajduje się sala widowiskowa, dwie sale dydaktyczne, sekretariat, pomieszczenia techniczne, portiernia, szatnia i toalety. 
Sekretariat znajduje się na parterze, na końcu korytarza. 
Punkt informacyjny –portiernia znajduje się przy wejściu głównym dla gości, po lewej stronie. 
Szatnia DK ARIADNA zlokalizowana jest w korytarzu głównym po lewej stronie. 
W korytarzu znajdują się informacje o działalności DK ARIADNA. 
Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i wszystkie pomieszczenia na parterze. 
Na parterze przy portierni i szatni znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Wejście bezpośrednio z korytarza. 

Na I piętrze znajduje się pokój kierownika DK ARIADNA i sala prób muzycznych. 
W piwnicy znajduje się garderoba dla artystów. 

W budynku nie ma windy. Pomieszczenia na piętrze i w piwnicy nie są dostępne dla osób na wózkach. 

Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Dom Kultury „Widok” 

Budynek przy al. Piłsudskiego 133 – Informacje ogólne  

Do budynku przy al. Piłsudskiego 133 prowadzą dwa wejścia znajdujące się na poziomie 0 oraz jedno wejście/wyjście awaryjne znajdujące się na poziomie -1. Budynek posiada trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. 
Na parterze znajduje się sala widowiskowo-klubowa, pracownia ceramiki, portiernia, szatnia i pomieszczenia techniczne. 
Na I piętrze zlokalizowane są gabinety dyrektorskie, sekretariat, sala klubowa z galerią i toaleta. Sekretariat Dyrekcji znajduje się po prawej stronie od klatki schodowej.     
Na II piętrze znajdują się sala dydaktyczna, pomieszczenia biurowe (księgowość, administracja, biuro DK WIDOK) 

Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony al. Piłsudskiego poprzez dwa stopnie przed wejściem i trzy stopnie wewnątrz, oraz drugie od strony wschodniej jako wejście wydzielone do kawiarni z zejściem na poziom -1, oraz Sali na poziomie 0. Drugie wejście odbywa się przez pięć stopni na zewnątrz. 
Punkt informacyjny DK WIDOK –po prawej stronie przy wejściu głównym dla gości. Szatnia znajduje się po lewej stronie przed wejściem na salę główną. W korytarzu znajdują się informacje o działalności DK WIDOK. 
Dla osób na wózkach budynek jest niedostępny.   
W budynku nie ma windy. 
W budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych. 
Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. 
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. 

W sekretariacie i punkcie informacyjnym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO 

Budynek przy ul. Limanowskiego 166 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Limanowskiego 166 prowadzą trzy wejścia znajdujące się na poziomie 0 oraz jedno wejście znajdujące się na poziomie – 1. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony al. Włókniarzy. Sekretariat Dyrekcji znajduje się na pierwszym piętrze, po prawej stronie od klatki schodowej w głębi budynku. Szatnia i punkt informacyjny CAiR RONDO – po wejściu głównym wejściem dla gości należy skręcić w prawo i za drzwiami należy skręcić w lewo. Szatnia i punkt informacyjny znajdują się po prawej stronie przed wejściem na salę główną. W korytarzu znajdują się informacje o działalności CAiR RONDO.  

Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Podjazd dla wózków inwalidzkich znajduje się przed wejściem głównym dla gości, po prawej stronie. Podjazd prowadzi do bocznych drzwi, bezpośrednio do CAiR RONDO.  

W budynku nie ma windy.  

Na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych (na końcu korytarza, po prawej stronie, przed szatnią).  

Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. 

 Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.  

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  

W sekretariacie i punkcie informacyjnym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ 

Budynek przy ul. Żubardzkiej 3 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Żubardzkiej 3 prowadzi jedno wejście znajdujące się na poziomie +1 znajdujące się od placu przy ul. Żubardzkiej. Szatnia i punkt informacyjny CEK NA ŻUBARDZKIEJ – po wejściu głównym wejściem szatnia i punkt informacyjny znajdują się po lewej stronie W korytarzu znajdują się informacje o działalności CEK NA ŻUBARDZKIEJ. Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia CEK NA ŻUBARDZKIEJ. Winda dla wózków inwalidzkich znajduje się przy schodach znajdujących się na wprost ulicy Żubardzkiej (po lewej stronie wejścia głównego). Po wjeździe na poziom +1 należy skręcić w prawo i na końcu ciągu komunikacyjnego należy ponownie skręcić w prawo. Na samym końcu, po lewej stronie znajduje się wejście do CEK NA ŻUBARDZKIEJ.  

W budynku nie ma windy.  

Nie ma też toalety dla osób niepełnosprawnych. 

 Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.  

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.  

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  

W sekretariacie i punkcie informacyjnym nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Centrum Twórczości LUTNIA 

Budynek przy ul. Łanowej 14 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Łanowej 14 prowadzą dwa wejścia znajdujące się na poziomie 0. Dla gości przeznaczone jest wejście główne od strony ul. Łanowej. Sekretariat i punkt informacyjny znajdują się na parterze, na końcu korytarza przed schodami po lewej stronie, w korytarzu, pokój po prawej stronie. Szatnia CT LUTNIA – po wejściu głównym wejściem dla gości należy skręcić w lewo. W korytarzu znajdują się informacje o działalności CT LUTNIA.  

Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze. Podjazd dla wózków inwalidzkich znajduje się przed wejściem głównym dla gości.  

W budynku nie ma windy.  

Na parterze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych (na końcu korytarza, po prawej stronie, przed schodami). 

 Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.  

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.  

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  

W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. 

 

Ośrodek Wyspa Kultury 

Budynek przy ul. Stawowej 28 – Informacje ogólne  

Do budynku przy ul. Stawowej 28 budynek szkolny wejście do Ośrodka Terenowego znajduje się od strony północnej całego budynku.  

Ośrodek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.  

Przed Ośrodkiem nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. 

Do Ośrodka (będącego częścią całego budynku szkolonego) i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.  

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.  

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.  

W sekretariacie i punkcie informacyjnym istnieje możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.