ADRES BUDYNKU: UL. STAWOWA 28, 91-358 ŁÓDŹ
OPIS WEJŚCIA DO BUDYNKU
Ośrodek Wyspa Kultury (MSK: Radogoszcz) znajduje się w tylnej części budynku XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej w Łodzi. Do Ośrodka prowadzi oddzielne wejście, aby do niego dotrzeć trzeba obejść budynek liceum z prawej strony (stojąc twarzą do budynku). Ośrodek znajduje się po lewej stronie w drugiej równoległej części budynku szkoły. Ścianę frontową Ośrodka pokrywa kolorowy mural z motywem roślinnym. Prowadzi do niego jedno szerokie wejście znajdujące się na poziomie 0 (parter), ale z wysokim progiem – próg oznaczony jest czarno-żółtą taśmą ostrzegającą. Na drzwiach znajduje się w kolorach kontrastowych informacja o godzinach pracy ośrodka oraz informacja o możliwości wchodzenia z psem asystującym. Drzwi otwierane są ręcznie. Nie ma podjazdu dla wózków.
Na Wyspę Kultury można dotrzeć również przechodząc przez osiedle od strony ulicy 11-go Listopada. Do ośrodka prowadzi chodnik, mniej więcej na wysokości Ośrodka znajdują się na min niewielkie schodki oraz podjazd. Nasza placówka znajduje się po prawej stronie chodnika.
OPIS WNĘTRZA BUDYNKU
Budynek posiada 2 kondygnacje – parter i I piętro. Nie ma windy a pomiędzy kondygnacjami można poruszać się tylko klatką schodową.
Na parterze znajdują się: zaraz po wejściu po prawej stronie sekretariat następnie sala, w której odbywają się zajęcia, warsztaty i spotkania oraz pomieszczenie gospodarcze.
Korytarz jest przestronny. Na końcu korytarza po prawej stronie znajduje się klatka schodowa na I piętro. Każdy schodek oznaczony jest czarno-żółtą taśmą ostrzegającą. Klatka schodowa przy wejściu na I piętro jest zabezpieczona siatką.
Na piętrze znajdują się:
Lewy korytarz: na całej jego długości po lewej stronie ustawione są rzeźby. Również na
lewej ścianie znajdują się wejścia do 2 sal, sali nr 7 a następnie sali nr 8.
Na wprost klatki schodowej znajduje się kanapa oraz krzesła.
Prawy korytarz: na całej jego długości po prawej i lewej stronie ustawione są rzeźby.
Wejścia do pomieszczeń znajdują się po prawej stronie korytarza. Najpierw są 2
pomieszczenia gospodarcze, dalej sala nr 4 (KOMBINATORNIA/majsterkownia/ kawiarenka naprawcza), sala nr 3, sala nr 2 (plastyczna), toaleta damska, magazynek oraz toaleta męska. Korytarze są szerokie.
KOMUNIKACJA WEWNĄTRZ BUDYNKU:
Budynek jest częściowo dostępny dla osób poruszających się na wózkach. Barierę stanowi wejście do budynku z wysokim progiem, bez podjazdu. Między kondygnacjami znajdują się schody, z poręczą z jednej strony i ścianą z drugiej. Korytarze są szerokie, drzwi do większości sal są dostępne dla wózków do szerokości 90 cm, jedynie drzwi w kabinach WC mają szerokość 80 cm.
PROCEDURY W BUDYNKU:
Potrzebę pomocy (wejścia lub pokierowania do konkretnej sali) można zgłosić wcześniej, przed przyjściem do Ośrodka, telefonicznie pod numerem 501 369 349 lub mailowo wyspakultury@msk.lodz.pl .
TOALETY W BUDYNKU:
Nie ma toalety dostosowanej do osób z niepełnosprawnościami. Na parterze budynku nie ma toalety. Na I piętrze znajduje się toaleta damska (jest w niej możliwość skorzystania z przewijaka) oraz męska .
DOJAZD DO BUDYNKU OŚRODKA WYSPA KULTURY jest możliwy samochodem od ulicy Zgierskiej oraz od ulicy al. Włókniarzy, autobusem (najbliższy przystanek Radogoszcz-Zachód – krańcówka od ulicy 11-Listopada), tramwajem (najbliższy przystanek – Zgierska-Pasieczna). Aktualne możliwości dojazdu można sprawdzić na stronie https://www.mpk.lodz.pl/.
MIEJSCA PARKINGOWE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:
Przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych w tym również dla osób niepełnosprawnych. Osoby poruszające się samochodem mogą szukać miejsca parkingowego na pobliskim osiedlu.
WYPOSAŻENIE WSPOMAGAJĄCE:
W budynku nie ma pętli indukcyjnych ani innych urządzeń wspierających osoby słabosłyszące.
Nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Oznaczenia kontrastowe znajdują się jedynie na progu w wejściu do ośrodka oraz na schodach.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
WSTĘP DLA PSA PRZEWODNIKA/PSA ASYSTUJĄCEGO
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
EWAKUACJA:
Droga ewakuacji jest oznaczona w sposób czytelny i zrozumiały, poprzez znaki informacyjne.
Brak ewakuacyjnych systemów dźwiękowych i wizualnych.
Brak procedury ewakuacji osób ze specjalnymi potrzebami.
PRZYGOTOWANIE DEKLARACJI W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
• Deklarację sporządzono dnia: 31.03.2022
• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 21.03.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.