JUŻ JUTRO NOC MUZEÓW // wydarzenie

17 maja 2024 | g. 15.00

Spotkanie w przeddzień Nocy Muzeów stało się już naszą tradycją, obraz który powstanie w tegorocznej edycji to już 6 wspólne dzieło.

W tym roku bohaterem wydarzenia będzie Tadeusz Makowski – polski malarz tworzący w Paryżu, przedstawiciel Ecole de Paris. Obrazem, który będziemy malować jest “Na plaży”, który powstał w 1930 roku. Obraz ten przedstawia dzieci, co jest bardzo typowe dla twórczości tego artysty.


Podczas organizowanych przez nas wydarzeń w ramach “Nocy Muzeów” staramy się także przybliżyć sylwetkę artysty, poznać w skrócie jego biografię i najważniejsze prace – element edukacyjny.

wstęp bezpłatny

Więcej aktualności

Noc Świętojańska w Ogrodzie Sztuki

Noc Świętojańska w ogrodzie Ośrodka Sztuki – Magia tradycji i nowoczesności! Czy jesteście gotowi na noc pełną czarów z Zespołem Tańca Ludowego “Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej? Takiego Harnama jeszcze nie widzieliście! Zapraszamy Was 24 czerwca o godzinie 20:00 do zaczarowanego

Czytaj więcej »

Dzień Reymonta z Marcelem Szytenchelmem

W sobotę, 15 czerwca Marcel Szytenchelm zabierze Was w świat iście reymontowski – poczujecie się, jakbyście cofnęli się w czasie, obiecujemy! Od godz. 12:00 zbieramy się jak co roku przy “Kuferku Reymonta” przy ul. Piotrkowska 133!W imieniu Marcela Szytenchelma zapraszamy

Czytaj więcej »