- Budynek przy ul. Siedleckiej 1 – Informacje ogólne:
To budynek wolnostojący. Znajduje się równolegle do ulicy Siedleckiej. Jest to zabytek. Do MSK: Górna można dojechać liniami tramwajowymi wzdłuż ulicy Kilińskiego. Aktualne możliwości dojazdu możesz sprawdzić https://www.mpk.lodz.pl/. Na terenie Ośrodka bezpośrednio przy budynku znajdują się 4 miejsca parkingowe bez oznaczeń dla osób niepełnosprawnych. Budynek Ośrodka Kultury Górna posiada 2 kondygnacje. W budynku nie ma windy. Dostępny jest schodołaz. Pomiędzy kondygnacjami można przemieszczać się za pomocą schodołazu. Szerokość drzwi wejściowych i klatki schodowej dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W sekretariacie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Posiadamy słuchawki dźwiękoszczelne dla dzieci i dorosłych – dostępne są w portierni. Zapewniamy słomki do napojów. Brak jest automatycznego otwierania drzwi.
- Dostępność wejścia – do budynku prowadzą dwa wejścia na poziomie 0:
Wejście od frontu:
Na elewacji przy drzwiach głównych znajduje się domofon na wysokości dostępnej dla osoby na wózku inwalidzkim. Osoba potrzebująca pomocy może wezwać pracownika, który pomoże dostać się do budynku.
Wejście od strony ogrodu:
Wejście od strony ogrodu jest otwarte wyłącznie latem. W zimnych miesiącach drzwi są otwierane przez pracownika obsługi. Na scenę zewnętrzną prowadzi pochylnia. Przez scenę zewnętrzną można wejść do holu głównego na poziomie 0. Jest tu bariera dwóch stopni.
POZIOM 0, PARTER:
Na poziom 0 prowadzą schody. Pracownik obsługi uruchamia schodołaz.
*Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę.
Hol główny jest szeroki. Można się tu swobodnie poruszać na wózku inwalidzkim. Szatnia znajduje się po prawej stronie. Połączona jest z portiernią. Tu można uzyskać podstawowe informacje. Toaleta na poziomie 0 jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się po lewej stronie. W toalecie znajduje się przewijak. Na wprost drzwi znajduje się sala widowiskowa. Po lewej stronie znajduje się Strefa Relaksu oraz pokój instruktorów. Skręcając w prawą stronę – hol prowadzi do wyjścia na scenę zewnętrzną i do ogrodu. Drzwi na scenę zewnętrzną posiadają szerokość dostępną dla wózków inwalidzkich. Na scenę zewnętrzną prowadzą dwa stopnie. Scena zewnętrzna zwana jest też tarasem. Po prawej stronie tarasu znajduje się pochylnia.
POZIOM I – PIĘTRO 1.:
Na pierwsze piętro prowadzą schody. Pracownik obsługi może uruchomić schodołaz.
*Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę.
Przed wejściem na piętro 1. są szklane drzwi. Na 1. piętrze w holu głównym znajduje się Galeria. To przestrzeń otwartej. Można w niej się swobodnie poruszać. Toaleta na 1. piętrze nie jest dostosowana do specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Po lewej stronie holu znajduje się Pokój Dyrektora. Na wprost Pokoju Kierownika znajduje się Sekretariat oraz Pokój Socjalny -mała, bardzo wąska kuchnia. Na wprost głównych drzwi na I piętrze znajduje się Sala Klubowa. Po prawej stronie znajduje się Pracownia Plastyczna oraz Sala Warsztatowa. Wszystkie te pomieszczenia są przestrzenne. Możliwe się w nich swobodnie poruszać.
POZIOM -1, PIWINICA:
Na poziom -1 prowadzą schody. Pracownik obsługi może uruchomić schodołaz.
*Jeśli potrzebujesz skorzystać ze schodołazu, zgłoś taką potrzebę wcześniej. Usprawni to obsługę.
W piwnicy po lewej stronie znajduje się toaleta dostępna dla osób niepełnosprawnych. Po prawej stronie znajduje się Sala Klubowa. Na wprost schodów znajduje się Pokój Spotkań Indywidualnych. Po lewej stornie znajduje się Pracownika Komputerowa. W Pracowni Komputerowej znajduje się 7 stanowisk komputerowych. Dwa stanowiska komputerowe posiadają specjalistyczne oprogramowanie powiększające i udźwiękowiające. Oprogramowanie umożliwia korzystanie z komputerów przez osoby słabowidzące i słabosłyszące.