MSK: Stary Widzew

Stawiamy na kreatywność, rozwijamy pasje i talenty. Dynamika i zabawa charakteryzują nasze działania. Mamy nowoczesne podejście do edukacji. Z nami nie nudzi się nikt, bez względu na wiek.

Dom Kultury Widok mieści się w atrakcyjnym miejscu – dawnej wilii byłego „Towarzystwa Akcyjnego Wyrobów Bawełnianych Heinzel i Kunitzer”, późniejszej „Widzewskiej Manufaktury”. Po 1945 r. budynek użytkowano jako biura zakładów przekształconych w Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego „1 Maja”. Następnie został przeznaczony na siedzibę instytucji kultury.

W Miejskiej Strefie Kultury: Domu Kultury Widok edukujemy artystycznie. W naszej ofercie znajdziecie zajęcia: ceramiczne, plastyczne oraz muzyczne. Wiemy, że sport to zdrowie, więc nie brakuje zajęć ruchowych – warsztatów gimnastycznych i tanecznych. Nie zapominamy także o gimnastyce umysłu, na którą składają się zajęcia podnoszące umiejętności językowe czy trening pamięci.

Z myślą o dzieciach i młodzieży przygotowujemy również quizy grupowe oraz zabawy edukacyjne. Korzystamy przy tym z nowoczesnych i atrakcyjnych metod, które nie tylko uzupełniają podstawę programową, ale i sprawiają, że na naszych zajęciach nikt się nie nudzi.

Pamiętamy także o melomanach. Organizujemy koncerty z muzyką na żywo. Wszystkich uczestników dobrej kultury zapraszamy do MSK: Stary Widzew przy al. marszałka Józefa Piłsudskiego 133.

Zespół MSK: Stary Widzew – Dom Kultury Widok

Dr Rafał Pakuła – kierownik Domu Kultury Widok

Historyk i historyk sztuki, doktor nauk humanistycznych, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Kurator wystaw z zakresu historii, sztuki, architektury oraz kina. Autor publikacji oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych. W swoich tekstach podejmuje problematykę dziedzictwa architektonicznego, ochrony zabytków. Szczególnie zaangażowany w promowanie architektury powojennej. Zawodowo związany był z łódzkimi oraz warszawskimi instytucjami kultury, w których koordynował procesy budowy zbiorów oraz digitalizacji i cyfryzacji. Edukator, przewodnik, autor planszowych gier edukacyjno-historycznych, gier miejskich, warsztatów historycznych. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego na najlepszą rozprawę i pracę naukową związaną tematycznie z województwem łódzkim.

Jadwiga Bieniek-Janik

Filolog polski ze specjalizacją nauczycielską, lektor języka polskiego w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Jej pasją jest badanie zróżnicowania terytorialnego polszczyzny. Jest autorką kilkunastu artykułów dotyczących gwar i nazw terenowych południowej Małopolski, np. Uwagi o systemie spółgłoskowym gwar wsi Zabrzeż i Ochotnica czy Toponimy wsi Ochotnica w powiecie nowotarskim. Ukończyła szereg kursów m.in. animatora czasu wolnego, wychowawcy kolonijnego, instruktora zajęć Sensoplastyka®, TKWRTM, Plastyka EkspresywnaTM. W czasie wolnym lubi poznawać różne techniki rękodzieła.  W MSK w Łodzi prowadzi zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, Sensoplastykę® dla dzieci od 6-go miesiąca życia oraz okazjonalnie warsztaty rękodzieła (decoupage, quilling, scrapbooking, haft) oraz dziennikarskie dla młodzieży.

Adriana  Nowicka 

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Rzeźby oraz Grafikę i Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem, malarstwem, projektowaniem wnętrz i stylizacją. Jest również nauczycielem. W MSK w Łodzi prowadzi zajęcia z ceramiki, rzeźby i plastyki.

A może wpadniesz na zajęcia?