Typograficzne początki

JESTEŚ CHĘTNY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH? ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ ZAINTERESOWANYCH!

Abecadło z pieca spadło! Zapraszamy do świata typografii! Na pierwszych zajęciach grupa wspólnie decyduje, jaką formę ma przyjąć finalny projekt: czy to będzie książeczka-abecadło czy plakat-abecadło. W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie miał za zadanie zaprojektowanie zestawu wielkoformatowych liter z motywami ilustracyjnymi. Podczas każdego spotkania poznamy ciekawostki ze świata typograficznego (historie i przykłady w krótkiej formie interaktywnej), a na ostatnich zajęciach z cyklu, wspólnie z uczestnikami zaprojektujemy wystawę liter i finalnego projektu (plakatu lub książeczki); zaprosimy rodzinę, znajomych i przyjaciół na wernisaż!

Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci tematem typografii, poszerzanie wiedzy na temat projektowania graficznego i ilustracji, rozwijanie myślenia przestrzennego, formą i kolorem, nauka współpracy w grupie i dobra zabawa!

Grupy wiekowe: 7-12; 12-15

Prowadzenie:

Katarzyna Zwierzchowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Grafika Projektowa, na co dzień zajmuje się projektowaniem typografii i identyfikacji wizualnej firm oraz wydarzeń, w swojej pracowni przy ulicy Piotrkowskiej organizuje wystawy, koncerty, spotkania kulturalne i edukacyjne, prowadziła warsztaty typograficzne „Typowe warsztaty” w fundacji Obszar Wspólny.

 • KOSZT KOSZT:

  200 zł/ miesięcznie

  raz w tygodniu

 • Rozumiem, że należy się zapisać na listę zainteresowanych i co dalej?

  Gdy zbierze się grupa zainteresowanych, powiadomimy Was i zaproponujemy dokładne daty, godziny oraz lokalizację zajęć :)

Data

27 maj 2024
Zakończone!

Czas

godziny popołudniowe
17:00 - 18:30

Koszt

200.00 ZŁ

Lokalizacja

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Krzemieniecka 2a

Organizator

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Telefon
42 674 92 30
Email
sekretariat@msk.lodz.pl
Strona WWW
http://www.msk.lodz.pl
 • KOSZT KOSZT:

  200 zł/ miesięcznie

  raz w tygodniu