Plac Zabaw Twórczych. Wędrujący Dom Kultury

Warsztaty artystyczne, gry i zabawy, zajęcia teatralno-ruchowe i wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców – już 24 lipca zapraszamy na drugi piknik w ramach projektu „Plac Zabaw Twórczych” w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi.

 

W niedzielę 26 czerwca 2022 o godz. 12:00 „na Żubardzkiej”, w filii Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi odbędzie się drugi piknik w ramach projektu Placu Zabaw Twórczych. Wydarzenie to stanowi kontynuację cyklu weekendowych wakacyjnych akcji artystycznych realizowanych w plenerze, skierowanych w szczególności do rodzin z dziećmi. Program obejmuje warsztaty artystyczne, prezentacje przedstawień i koncertów. Wydarzenia w ramach Placu Zabaw Twórczych mają charakter plenerowy, nawiązując wprost do przestrzeni placu zabaw jako miejsca rekreacji na świeżym powietrzu. To okazja nie tylko do spontanicznego eksperymentowania ze sztuką, ale też do spędzenia wspólnie czasu w radosnej, twórczej atmosferze.

To już ósma edycja Placu Zabaw Twórczych – projektu edukacyjno-artystycznego, propagującego interdyscyplinarne i nowoczesne metody edukacji kulturalnej. Dla najmłodszych uczestników to przede wszystkim czas pełen działań twórczych, podczas których poznają sztukę, czerpią radość z obcowania z nią oraz wyzwalają kreatywność. To także czas dla dorosłych – rodziców i edukatorów, którzy podczas wspólnych twórczych swawoli i zabaw sztuką, doskonalą umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.

24.07.2022, godz. 12-16:00
Plac Zabaw Twórczych. Wędrujący Dom Kultury
Miejsce: Miejska Strefa Kultury w Łodzi, Filia na Żubardzkiej, ul. Żubardzka 3, Łódź

Wstęp: bezpłatny


Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, ale prosimy o rezerwację miejsc: zabawytworcze@msk.lodz.pl

Szczegółowy program:

24.07, godziny trwania: 12:00 – 16:00

Główna atrakcja pikniku – warsztat WIELKIE PRZYGODY W ŚWIECIE PRZYRODY

Warsztaty plastyczno-literackie, których podstawą jest książka Wojciecha Mikołuszki pt. “Wielkie przygody w świecie przyrody” gdzie w zabawny i przystępny dla dzieci sposób opisuje historie ludzie żyjących w różnych miejscach, w różnych czasach, mających różne zawody i umiejętności. Choć każdy z nich wybrał inną drogę życiową, to łączy ich ogrom pasji. Wśród dwudziestu postaci, których losy opisuje, są np. badaczka szympansów Jane Goodall, filmowiec Dawid Attenborough, młoda aktywistka Greta Thunberg, przyrodnik Karol Darwin, malarz Henri Rousseau, filozof, który zamieszkał w lesie, Henry David Thoreau, poetka Urszula Zając, David Rothenberg – muzyk grający na klarnecie z wielorybami, Iwa Momatiuk – fotografka dzikiej przyrody, Benedykt Dybowski – badacz jeziora Bajkał, Katarzyna Simonienko – lekarka stosująca terapię lasem, małżeństwo Łyczków prowadzące schronisko dla dzikich zwierząt. Uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie stworzyć wizję siebie z przyszłości i przedstawić ją za pomocą kolaży.

prowadzenie: Fundacja Przędzalnia Sztuki

– warsztat plastyczny – konstrukcja wiatraków dla dzieci Do It Yourself

prowadzenie: Ryszard Tobiański

-warsztat muzyczny

prowadzenie: Fundacja ARTernatywa

-inne działania kulturalno-edukacyjne:

1. Dekoracyjne malowanie ramek i figurek mazakami olejnymi

2. Działania manualne: ekologiczne lalki-kukiełki, papierowe zwierzątka.

3. Biżuteria tj. bransoletki, naszyjniki.

prowadzenie: Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani