GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA//zajęcia stałe// IV 2024

Tradycyjna Gimnastyka Słowiańska to holistyczna forma pracy z ciałem, która pozwala na bliski kontakt ze swoją fizycznością. Składa się z 27 ćwiczeń rozciągająco – oddechowych, wykonywanych z kobiecym wdziękiem i szacunkiem dla własnego ciała oraz jego ograniczeń. Każdego dnia wykonujemy zestaw 9 ćwiczeń wyliczony tak aby równoważyć panujące danego dnia żywioły. Może ją ćwiczyć kobieta w każdym wieku. Ta łagodna forma ruchu pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji. Pozycje gimnastyczne wspierają kobiety zarówno w ciąży i podczas porodu, jak i w trakcie starania się o dziecko, Poprzez automasaż wykonywany podczas ćwiczeń, Gimnastyka pozwala także na akceptację samej siebie i bliski kontakt z własną fizycznością, co przyczynia się do leczenia naszego umysłu i duszy. Do ćwiczeń wystarczy kocyk i ręcznik pod łokcie (ewentualnie miękka poduszka pod klatkę piersiową)  oraz sportowy strój w tym sportowy stanik i woda do picia.

Główne cele kobiecej gimnastyki: korekta postawy ciała poprzez “wyciągnięcie kręgosłupa”; otwarcie klatki piersiowej; uwolnienie napięć w obszarze karku, miednicy i bioder; wzmocnienie mięśni głębokich (posturalnych)

Efekty: poprawna, ładna sylwetka; wzmocnione mięśnie nóg i przykręgosłupowe; zmniejszenie, zanik bólu kręgosłupa; korekta “wdowiego garbu”; rozluźnione i jednocześnie wzmocnione mięśnie dna miednicy; stabilizacja i zwiększona ruchomość stawów; zmniejszenie bolesności miesiączek; złagodzenie objawów menopauzy; redukcja poziomu stresu; wzmocniony system odpornościowy; rozluźnione całe ciało.

Prowadzenie: Jarosława Anna Druch – Jarosłowianka – Tradycyjną Gimnastykę ćwiczę od 2017 roku, od 2021 jestem jej certyfikowaną instruktorką w szkole Oksany Pawłowskiej, jednej z pierwszej uczennic twórcy tej praktyki. Od 2021 roku prowadzę także zajęcia w mniejszych bądź większych grupach oraz indywidualne konsultacje na żywo i na zoom. Gimnastyka to moja droga nie tylko do wzmocnienia kręgosłupa, ale także wielka pasja, dzięki której rozwijam swoje umiejętności i wiedzę nie tylko w dziedzinie ćwiczeń , rękodzieła,  jak i wielu wielu innych dziedzin.  Serdecznie zapraszam do wspólnych ćwiczeń.

120 zł/ miesiąc, 1 raz w tygodniu po 1 godz. / 1 godz. 30 min,

wejście jednorazowe 40 zł

poniedziałek o 18:00, sala 31

  • KOSZT KOSZT:

    120 zł/ miesiąc

    40 zł/ wejście jednorazowe

Harmonogram

Nowy dzień

Data

03 cze 2024
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:30

Koszt

120.00 ZŁ

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

MSK: Chojny, Centrum Kultury Młodych
ul. Lokatorska 13, Łodź

Organizator

MSK: Chojny, Centrum Kultury Młodych
Telefon
42 684 24 02
Email
ckm@msk.lodz.pl
  • KOSZT KOSZT:

    120 zł/ miesiąc

    40 zł/ wejście jednorazowe