Strona główna Events - MSK Dorośli Sztuka Zajęcia stałe Odetchnij sztuką i praktykuj surrealizm! // zajęcia stałe // X
Kobieta maluje surrealistyczny obraz o tematyce zachodu słońca nad morzem.

Odetchnij sztuką i praktykuj surrealizm! // zajęcia stałe // X

Powiedz NIE – utartym schematom myślenia, zwalcz twórczą niemoc, znajdź inspirację, pielęgnuj humor i absurd! Twórcze myślenie i wrażliwe patrzenie to doświadczenia, które może i powinien praktykować każdy!

W ramach zajęć poznasz historię surrealizmu i postaci praktykujące ten nurt w sztuce, a także otworzysz się na inne podejścia twórcze – na przykład impresjomizm, op art, happening. Odkryjesz twórcze techniki – takie jak automatyczne pisanie i rysowanie, rzeźba abstrakcyjna, przypadek obiektywny, ćwiczenia percepcji i świadomego patrzenia. Surrealiści, jak nikt inny w naszej współczesności wywarli wpływ na modę, reklamę, film. Warto rozgrzać wyobraźnię i czerpać ze sztuki, by twórczo rozwiązywać problemy i żyć z pasją!
Bez obaw – nie musisz być absolwentem artystycznej uczelni. Twórcze techniki artystów XX wieku świetnie sprawdzają się niezależnie od kompetencji i doświadczenia plastycznego!

Zajęcia zostaną uruchomione, gdy zbierze się 5 uczestników. 

Prowadząca:
Maria Wasińska-Stelmaszczyk – absolwentka ASP w Łodzi, animatorka kultury i instruktorka artystyczna o kilkunastoletnim doświadczeniu. W ciągu ostatnich lat prowadziła w ramach działalności Działu Edukacji Muzeum Sztuki w Łodzi tradycyjne i eksperymentalne warsztaty twórcze dla dorosłych i seniorów, także koordynując ms club – klub dla dorosłych miłośników sztuki.

  • KOSZT KOSZT:

    200 zł/miesięcznie, raz w tygodniu po 2 godz.

Data

30 paź 2023
Zakończone!

Czas

/poniedziałek
17:00 - 19:00

Koszt

200.00 ZŁ

Lokalizacja

MSK: Stary Widzew, Dom Kultury Widok
al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 133, 92-318 Łódź

Organizator

MSK: Stary Widzew, Dom Kultury Widok
Telefon
42 651 52 34
Email
widok@msk.lodz.pl
  • KOSZT KOSZT:

    200 zł/miesięcznie, raz w tygodniu po 2 godz.