Strona główna Events - MSK Aktualności Dorośli Styl życia Zajęcia stałe Pozytywna dyscyplina – zajęcia dla rodziców

Pozytywna dyscyplina – zajęcia dla rodziców

JESTEŚ CHĘTNY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH? ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ ZAINTERESOWANYCH!

Czy na co dzień macie trudności w porozumieniu się z dzieckiem? Jesteście zmęczeni nieustannymi walkami o odrabianie lekcji czy wypełnianie obowiązków domowych? Nie rozumiecie wybuchów złości swojego dziecka i czujecie się bezradni, bo system kar i nagród już dawno przestał działać? Pozytywna Dyscyplina to metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku, kierująca się życzliwością i stanowczością, uwzględniająca potrzeby dziecka, zachęcająca do samodzielności i rozwijająca najważniejsze życiowe kompetencje. Podczas spotkań zapoznacie się z podstawowymi założeniami oraz narzędziami tej metody i weźmiecie udział w ćwiczeniach, które pozwolą w praktyce przetestować nowe umiejętności, przyjrzeć się bliżej emocjom i potrzebom dzieci, a także własnym schematom reagowania na problemowe sytuacje. Dzięki warsztatom, nauczycie się patrzeć z większym zrozumieniem na zachowania swojego dziecka i dowiecie się, jak wychowywać je na empatycznego, samodzielnego, odpowiedzialnego człowieka.

Na zajęcia zapraszamy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, którzy chcieliby rozwinąć swoje kompetencje wychowawcze – doświadczają trudności w rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, szukają sposobów by zachęcić dziecko do samodzielnego działania i chcieliby lepiej wspierać je w rozwoju emocjonalnym. Zapraszamy też innych dorosłych, którzy na co dzień zajmują się wychowywaniem i opieką nad dziećmi: dziadków, nauczycielki i nauczycieli, wychowawczynie i wychowawców.

Prowadząca:
Magdalena Głydziak-Stengert – pracuje z dziećmi i młodzieżą w wieku 7-16 lat w placówkach wsparcia dziennego – z pasją prowadzi terapeutyczne warsztaty plastyczne i zajęcia psychospołeczne (takie jak radzenie sobie z trudnymi emocjami, porozumienie bez przemocy, mediacje rówieśnicze).

  • KOSZT KOSZT:

    250 zł cykl 4 spotkań, czas trwania 2,5 godz.

  • Rozumiem, że należy się zapisać na listę zainteresowanych i co dalej?

    Gdy zbierze się grupa zainteresowanych, powiadomimy Was i zaproponujemy dokładne daty, godziny oraz lokalizację zajęć :)

Data

27 maj 2024
Zakończone!

Czas

godziny popołudniowe
17:00 - 18:30

Koszt

250.00 ZŁ

Lokalizacja

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Krzemieniecka 2a

Organizator

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Telefon
42 674 92 30
Email
sekretariat@msk.lodz.pl
Strona WWW
http://www.msk.lodz.pl
  • KOSZT KOSZT:

    250 zł cykl 4 spotkań, czas trwania 2,5 godz.