Zapisy na półkolonie letnie

Uruchomiliśmy zapisy na półkolonie letnie 2024! Zapoznaj się z naszym tegorocznym programem i wybierz odpowiedni dla siebie i swojego dziecka termin.

Hakuna Matata – odkrywaj i doświadczaj z MSK!

Warsztaty artystyczno-podróżnicze, poznawanie kultur z całego świata, zabawy twórcze i eksperymenty artystyczne, gry terenowe w wielu zakątkach Łodzi, jakiej nie znacie, a do tego uwielbiane przez dzieci animacje, kultowe podwórkowe zabawy w nowej odsłonie i inne aktywności na świeżym powietrzu – to i o wiele więcej w 13 lokalizacjach w Łodzi z MSK!

Miejska Strefa Kultury w Łodzi ogłasza ekscytujący program letnich półkolonii, który w tym roku skupia się na pasji do podróży (również tych metaforycznych), inspirowany mottem “Hakuna Matata”. Odważ się na podróż przez kontynenty, odkrywając różnorodność kultur, smaków i tradycji, jednocześnie czerpiąc radość i beztroskę z każdej chwili.

Hakuna Matata – co się kryje pod tym hasłem? To fraza pochodząca z języka suahili, używana głównie w krajach wschodniej Afryki, takich jak Kenia czy Tanzania. Dosłownie tłumaczy się jako “nie ma problemu” lub “bez obaw”. Stała się znana na całym świecie dzięki filmowi “Król Lew” Disneya, gdzie jest hymnem spokojnego podejścia do życia. Dla uczestników MSK na półkoloniach letnich, motto “Hakuna Matata” może być doskonałym narzędziem do nauki poprzez zabawę, poznawania kultur z całego świata, a także poznawania siebie.

Przygotowana przez Miejską Strefę Kultury oferta półkolonii letnich skierowana jest dla dzieci w wieku 7-12 lat. Dodatkowo przygotowaliśmy jeden specjalny program warsztatów dla nastolatków w wieku 14-18 lat. Każdy program półkolonii został opracowany przez instruktorów domów kultury (filii MSK w Łodzi), w których odbywają się poszczególne turnusy. MSK w swoim zamyśle programowym pragnie, aby dzieci rozwijały się wszechstronnie – chce dać dzieciom możliwość wyboru i okazję do poznania wielu kultur świata i różnych dziedzin sztuki, ciekawych aktywności związanych np. z rzemiosłem i wszelkiego typu zajęć ruchowych.

Dla kogo?

12 programów półkolonii dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz jeden specjalny program warsztatów dla nastolatków w wieku 14-18 lat.

Gdzie?

Domy Kultury  – filie Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi.

Zapisy:

LokalizacjaNazwa filiiTerminyCenaZapisy
MSK: ChojnyCentrum Kultury Młodych29.07-02.08500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: DąbrowaKlub Dąbrowa19-23.08500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: Widzew WschódDom Kultury 50212-16.08400 zł za 4 dni warsztatówZapisz na warsztaty
MSK: GórnaOśrodek Górna24-28.06Już od 25 zł za warsztatZapisz na warsztaty
MSK: GórnaOśrodek Górna01-05.07500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: ŻabieniecCAiR Rondo08-12.07Już od 25 zł za warsztatZapisz na warsztaty
MSK: ŻubardźCEK na Żubardzkiej24-28.06
01-05.07
500 zł za turnusZapisz na I turnus półkolonii
Zapisz na II turnus półkolonii
MSK: Stary WidzewDom Kultury Widok08-12.07500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: TeofilówCentrum Twórczości Lutnia22-26.07500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: OlechówStrefa Kultury Otwartej24-28.06Już od 25 zł za warsztatZapisz na warsztaty
MSK: PolesieOśrodek Sztuki05-09.08500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: KarolewOśrodek Karolew15-19.07500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: NiciarnianaDom Kultury Ariadna26-30.08500 zł za turnusZapisz na półkolonie
MSK: RadogoszczOśrodek Wyspa Kultury24-28.06
01-05.07
Już od 25 zł za warsztatZapisz na warsztaty

Karta kwalifikacyjna do pobrania tutaj.

Regulamin półkolonii letnich do pobrania tutaj.

Więcej aktualności

Wspólny trening taneczny z mamą!

Hej mamo! Przyjdź na otwartą lekcję i zatańcz z swoim dzieckiem podczas zajęć tanecznych w MSK: Niciarniana – Dom Kultury Ariadna. To dobra okazja, by zobaczyć jakie postępy zrobiła u nas Twoja pociecha. Skąd pomysł na akcję? Uczestnicy naszych zajęć bardzo chcieli zrobić

Czytaj więcej »

MSK: z okazji Dnia Mamy

Bycie mamą to najpiękniejsza, najważniejsza i najtrudniejsza rola na świecie. Zdecydowanie prościej byłoby zadać pytanie kim ona nie jest, bo prawda jest taka, że dla wielu jest ona niemal wszystkim! Wielozadaniowość, zaradność, wewnętrzna siła, miłość i niezawodne, całodobowe wsparcie to

Czytaj więcej »

Zapisy na półkolonie letnie

Uruchomiliśmy zapisy na półkolonie letnie 2024! Zapoznaj się z naszym tegorocznym programem i wybierz odpowiedni dla siebie i swojego dziecka termin. Hakuna Matata – odkrywaj i doświadczaj z MSK! Warsztaty artystyczno-podróżnicze, poznawanie kultur z całego świata, zabawy twórcze i eksperymenty

Czytaj więcej »