Instructors

Przyciągamy pasjonatów!

Nasz zespół tworzą kreatywne i doświadczone osoby, gdzie współpraca pomiędzy administracją, a kadrą instruktorską opiera się profesjonalizmie, serdeczności oraz realizacji wspólnych artystycznych i edukacyjnych celów. W tej instytucji pielęgnujemy relacje i inwestujemy w rozwój każdego pracownika. Nasi instruktorzy chcą się rozwijać, wciąż wprowadzają nowe zajęcia i formy warsztatowe, wchodząc w rolę artystycznych edukatorów dla wszystkich pokoleń. Jesteśmy instytucją integrującą społeczeństwo w każdym wieku, stwarzającym możliwości do wszechstronnego rozwoju.

Jakub Kania

Pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie. Od blisko 20 lat instruktor i propagator tanga argentyńskiego. Uczeń najznamienitszych tancerzy i interpretatorów tanga na świecie takich jak Javier Rodriguez, Julio Balmaceda czy Fabian Peralta. Swój warsztat doskonalił także w Argentynie i Urugwaju. Wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego TANGO ŁÓDŹ. Pomysłodawca i inicjator największej imprezy poświęconej tangu w Polsce – TANGOŁÓDŹ FESTIVAL, ŁÓDŹ TANGO SALON FESTIVAL, a obecnie Dias de Tango.

Roksana Kularska-Król

Doktor sztuki, artystka transmedialna, autorka kultowej “Królowej Nocy” (cykl obrazów). Poza malarstwem zajmuje się głównie ilustracją i fotografią. Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła także Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obszary jej działań to: obiekt, instalacja, video, performance, działania w przestrzeni miejskiej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendystka Miasta Łodzi.

Jola Królicka

artystka, plastyczka, pedagożka, realizatorka wielu scenografii do koncertów i eventów, rysowniczka. Zajmuje się rękodziełem artystycznym, prowadzi edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży pełnosprawnej i z niepełnosprawnościami. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Sztuki oraz rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w ramach programu “Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi”. Jako ilustratorka współtworzy program TVP pt. “Supełkowe ABC” skierowany do dzieci niedosłyszących. Autorka scenografii do spektakli “Żarty Teatralne” (2018), “Miasto” (2019), “Rój. Sekretne życie społeczne” (2019), zrealizowanych w Teatrze CHOREA.

Zuzanna Dinter

tancerka, pedagog tańca, choreograf. Prowadzi zajęcia taneczne i baletowe w naszej filii Ośrodek Górna. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończyła m.in. Wydział Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w ponad 30 premierach na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, odbywała liczne tournée po Europie. Od 2016 roku współpracuje z Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi jako pedagog tańca i choreograf.

Kosma Woźniarski

Artysta, ilustrator, grafik i instruktor zajęć plastycznych. Autor licznych ilustracji do wierszy, esejów i opowiadań, publikowanych m.in. w Kwartalniku Artystyczno-Literackim “Arterie”. Członek rady programowej w Fundacji Biuro Interwencyjnej Edukacji i Dydaktyki Artystycznej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i University of Arts and Design w Rumunii. Współtworzył program nauczania podstaw grafiki komputerowej (kurs dla klas 4-8) oraz tworzył materiały pomocnicze do nauki dla dzieci w organizacji EduGO P.S.A.

Karina Madej

Artysta plastyk, animatorka kultury, edukatorka i filizofka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych i filozofii na Uniwersytecie Łódzki. w naszej filii na Górnej prowadzi warsztaty plastyczne połączone z historią sztuki, warsztaty animacji poklatkowej. Jest także edukatorką w Muzeum Łazienki Królewskie. Współpracowała m.in. z łódzkim Se-ma-forem, Festiwalem Animarkt, Momakinem, Atlasem Sztuki, Edukabe, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Agata Bajszczak

Prowadzi zajęcia plastyczne w naszej filii na Widzewie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Edukacji Wizualnej. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa, kierunek Grafika Projektowa w łódzkiej ASP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, fotografią tradycyjną i multimedialną, grafiką projektową i ilustracją. Animatorka działań plastycznych w zakresie wychowania plastycznego na wszystkich poziomach kształcenia.

Ewa Gałązka

Doktor historii sztuki, wykładowca akademicki, animator kultury, miłośniczka szycia i rękodzieła. W naszej filii na Górnej prowadzi zajęcia z szycia i rękodzieła dla każdej grupy wiekowej. Absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Prezes Fundacji Szycie Życia – zachęca do rozwijania pasji szycia i rękodzieła, a także przywołuje włókiennicze i historyczne tradycje Łodzi, promuje kulturę i sztukę. Pracowała jako kurator w Dziale fotografii i sztuk wizualnych w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami sztuki i kultury współczesnej, związków sztuki i mody.

Mariusz Szczeciński

Polski aktor teatralny i filmowy. Uczył się w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Specjalizuje się w metodzie Dramy. Współtwórca projektu Luki Kuzmanovića „Open Theatre Lab”. Występował w realizacjach Adama Biernackiego, Wojtka Farugi, Jula Mere na scenach Teatru Powszechnego i Teatru Rampa w Warszawie. Za rolę Gilles’a Sobiri w spektaklu „Małe zbrodnie małżeńskie” w reż. Aureli Sobczak otrzymał nagrodę na festiwalu sztuki aktorskiej w Krakowie. Do wybranych ról teatralnych należą: Michał – „Bóg Mordu” w reż. Sebastiana Cybulskiego; Johan – „Sceny z życia małżeńskiego w reż. Mateusza Łasowskiego; Gabriel – „Ruletka życia i śmierci” w reż. Remigiusza Pilarczyka. Na ekranie można go zobaczyć w produkcjach, takich jak: „Równanie”; „Czas honoru”; „Blondynka”; „Bodo”; „Pierwsza miłość” i wiele innych.


Maria Kuśnierz-Skonieczna

Artystka i wysokiej klasy tancerka ludowa. Kierownik i choreograf w Zespole Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, studiów podyplomowych Teoria Tańca oraz Zarządzania Kulturą. Od 1997 roku pracuje jako pedagog tańca ludowego i charakterystycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Jest także wykładowcą i koordynatorem studiów podyplomowych na kierunku choreografia w specjalności taniec ludowy w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Za całokształt pracy artystycznej został wyróżniona trzykrotnie Dyplomem MKiDN, Brązowym Krzyżem Zasługi oraz indywidualną Nagrodą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Łukasz Skonieczny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa w specjalności fortepian. Od 2003 roku związany z Zespołem Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej, jako akompaniator i aranżer, a w latach 2018-2020 kierownik zespołu. Od 2010 roku nauczyciel -akompaniator w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im F. Parnella. Współpracuje również z zespołem baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Podejmując szereg inicjatyw muzycznych stworzył m.in. muzykę do pierwszej edycji międzynarodowego projektu baletowego „Młody Duch Tańca”, oraz wirtualnego projektu baletowego „Odrodzenie” realizowanego przez Teatr Wielki w Łodzi. W ZTL Harnam jest autorem kompozycji muzycznych oraz opracowań, które umożliwiają zespołowi realizację nowych choreografii. Odznaczony w 2019 roku Nagrodą Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Marcin Filipowicz

Magister filologii polskiej, absolwent zarządzanie w kulturze na wydziale zarządzania UŁ. Zna kilka języków: angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Podczas pracy w jednej z naszych filii – Ośrodku Sztuki, wyspecjalizował się w organizacji spotkań z przedstawicielami świata kultury , m.in.: Olgą Tokarczuk, Ryszardem Kapuścińskim, Sławomirem Mrożkiem, Andrzejem Stasiukiem i wieloma innymi. Pomysłodawca i organizator 13-tu edycji Festiwalu Literatury Prope Mercatum. Uczestniczył w wielu projektach unijnych, a także sam odpowiadał za koordynacje niektórych z nich.
Od prawie samego początku istnienia sieci Dyskusyjnych Klubów Książki w Polsce pełni funkcję moderatora łódzkiego.

Kinga Zajdel-Karasińska

Animatorka kultury z wieloletnim doświadczeniem. Magister kulturoznawstwa o specjalizacji teatrologicznej (Uniwersytet Łódzki) oraz magister psychogerontologii (Uniwersytet Wrocławski). Od lat podejmuje konsekwentne działania na rzecz upowszechniania kultury w środowisku seniorskim oraz przywrócenia roli osób starszych w społeczeństwie. Jest inicjatorką warsztatów biograficznych, koncertów, poetyckich zdarzeń teatralnych, happeningów. Od ponad osiemnastu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, z którymi realizuje akcje performatywne, spektakle, etiudy filmowe, miniatury teatralne promujące literaturę i poezję. Doświadczenie sceniczne zdobywała w nieformalnych grupach teatralnych, kabaretowych i studiu piosenki.

Urszula Issaieff

artysta plastyk, główny edukator plastyki  MSK ŻUBARDŹ, Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”.

Studia na psychologii UŁ, na PWSSP, ASP w Łodzi. Dyplom z projektowania tkaniny, dywanu i gobelinu, fotografii.  Od 1986 roku pracuje  prowadząc zajęcia plastyczne,  uczestnicząc do chwili obecnej  w wielu prezentacjach sztuki  dzieci  i młodzieży w kraju i za granicą. Od tego czasu realizuje  kilkadziesiąt  autorskich  akcji  plastycznohappeningowych; W okresie 1996 – 2023 zajmuje się upowszechnianiem  kultury i sztuki  prowadząc  galerie  sztuki amatorów i  profesjonalistów  / około 200 wystaw. Oprócz edukacji  koordynowała konkursy plastyczne, fotograficzne, pozyskiwała sponsorów.  Od dziesięciu lat kieruje powołaną przez siebie grupą plastyczną seniorów Studio Maestro + . Jest laureatką nagrody Prezydenta Miasta Łodzi w dziedzinie Upowszechniania Kultury i Sztuki oraz Odznaki Honorowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zasłużony dla Kultury Polskiej.


Marcin Wartalski

Aktor, reżyser, dramaturg, animator kultury. Koordynator wydarzeń i zajęć w ramach Centrum Aktywnego Seniora w naszej filii: Ośrodek Górna. Współpracuje z grupami nieformalnymi oraz instytucjami kultury.

Anna Gajda

Arteterapeutka, florystka, biolog. Z Ośrodkiem Karolew związana od pięciu lat jako instruktor rzemiosła artystycznego. Zwolenniczka holistycznego podejścia do aktywizacji seniorów i zagadnień animowania kultury. Pomysłodawczyni warsztatów drzeworytniczych wykorzystujących dawną technikę pirografii w nowoczesnym wydaniu. Tradycyjne dziedziny rękodzieła, w których się specjalizuje i prowadzi hobbystyczne warsztaty, to: decoupage, malarstwo wschodnie SUMI-E, florystyka oraz ceramika.

Katarzyna Zając Caban

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów, m.in.: Teresę Wojtaszek-Kubiak, Helenę Łazarską, Piotra Kusiewicza. Tuż po studiach zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2006 roku rozpoczęła także współpracę z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, niemieckim Teatrem w  Bremen oraz impresaryjnym Teatrem w Schwerin (Niemcy). Od 2009 r. jest pedagogiem w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału.

Piotr Augustyniak

Z wykształcenia magister polonistyki i teatrologii Uniwersytetu Łódzkiego, z zamiłowania YouTuber, propagator teatru impro i gier planszowych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Teatralno-Filmowego „Eikon” oraz wieloletni aktor alternatywnego teatru łódzkiego – „Teatr Fabryczny”. Przez wiele lat pracował jako pedagog i edukator teatralny w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, gdzie stworzył autorski, innowacyjny program warsztatów teatralnych „Teatr Niekonsekwencji”. Organizował tzw. „otwarte warsztaty z improwizacji teatralnej” dla wielu łódzkich szkół podstawowych i średnich. W wolnej chwili propaguje kulturę gier wszelakich.

Ewa Broncher-Filipska

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się wykonywaniem aranżacji scenicznych, projektowaniem ubiorów oraz prowadzeniem edukacji plastycznej w szkole. Od wielu lat w filiach: Centrum Kultury Młodych i Klubie Dąbrowa zajmuje się nauką rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży. Realizuje różnorodne techniki plastyczne wiążąc teorię z praktyką. Prace plastyczne uczniów eksponuje w tematycznych wystawach w Klubie Dąbrowa i w Hali Rynek-Pionier. Dużą satysfakcję sprawia jej wykonanie scenografii na różnorodnych imprezach m.in.: Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych, Międzynarodowych Warsztatach Folklorystycznych, Festiwalu Sztuk Wszelakich i innych.

Mateusz Tranda

Gitarzysta akustyczny, kompozytor, nauczyciel. Znajdujący inspirację we wszystkim, co porusza jego wrażliwość – od wielkich i uznanych jak Laurence Juber, Tim Sparks, Jorma Kaukonen, Eric Clapton, Tommy Emanuel po zwykłe, małe sprawy. Muzyk, który charakteryzuje się warsztatem i dojrzałością twórczą, a jednocześnie pamięta o tym, co w muzyce najważniejsze: o emocjach. Dlatego jego koncerty oczarowują słuchaczy niepowtarzalnym klimatem. O muzyce mówi, że chciałby, aby sprawiała, że ludzie choć na chwilę zapomną o codzienności, problemach, oderwą się. I taka jest jego muzyka.

Julia Hołówko

Muzykoterapeutka, wokalistka, nauczycielka emisji głosu i socjolożka. Mgr sztuki i mgr socjologii kultury, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Kształcenia głosu i mowy oraz nauczania emisji głosu na warszawskim SWPS-ie.  Od kilkunastu lat eksploruje zagadnienia z głosem oraz jego możliwościami. Rozwijając swoje wokalne umiejętności, brała udział w licznych warsztatach, zarówno śpiewu tradycyjnego, ludowego, jak i śpiewu gospelowego czy jazzowego. Ponadto konsekwentnie poszerza swoje umiejętności dydaktyczne, biorąc udział w wielu szkoleniach takich, jak „Pedagogika wokalna XXI wieku” czy „Jak skutecznie uczyć śpiewać?”

Seweryn Obałka

tancerz i performer, choreograf i instruktor hip hop, na co dzień związany z Urban Dance Zone oraz Fundacją Materia, z którą to Miejska Strefa Kultury stale współpracuje. Jest także certyfikowanym event managerem i specjalistą ds wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu Centerko w Zgierzu.

Katarzyna Grambo

tancerka, nauczycielka tańca współczesnego i świadomości ciała. Pracowała jako reżyser i choreograf pokazów mody. Doświadczony pedagog (pracowała m.in. jako nauczyciel tańca w Pałacu Młodzieży w Łodzi oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej). Przez wiele lat związana z Teatrem Tańca PRO. Obecnie specjalizuje się głównie w tańcu współczesnym i improwizacji kontaktową. Swój warsztat taneczny kształciła u wielu wybitnych nauczycieli w Polsce, Nowym Jorku, Londynie i Sztokholmie.

Anna Dzionek-Kwiatkowska

Dr hab. prof. Akademii Muzycznej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej. Wieloletnia solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, pedagog śpiewu łódzkiej Akademii Muzycznej (klasyka, musical).

Monika Pacyna

Specjalista metody Emila Jaques-Dalcroze’a, absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, magister sztuki w zakresie rytmiki.  Obecnie jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Łodzi, prowadzi zajęcia m.in. z improwizacji fortepianowej, improwizacji instrumentalnej, repeytorium z rytmiki, podstaw improwizacji głosowej i ruchowej. Jest także nauczycielem Rytmiki i Kształcenia Słuchu w szkołach muzycznych. Duże znaczenie ma dla niej praca muzyczno-terapeutyczna z osobami z niepełnosprawnością w każdym wieku. Czynnie uczestniczy w konferencjach, seminariach, warsztatach z zakresu rytmiki, tańców tradycyjnych czy muzykoterapii. Od 2017 roku związana z Zespołem Tańca Ludowego “Harnam”, gdzie prowadzi zajęcia umuzykalniające, warsztaty o tematyce ludowej dla dzieci i młodzieży.

Piotr Straupisz

Trener i dyplomowany instruktor szachowy Polskiego Związku Szachowego. Ukończył seminarium trenerskie, które jest poświadczone certyfikatem.
Jest sędzią szachowym II kat. – od 2015 roku prowadzi zajęcia nauki gry w szachy dla wszystkich grup wiekowych.

Anna Rurak

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi, Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie – pedagogika baletu. Absolwentka studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego im Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale rehabilitacji – kierunek: fizjoprofilaktyka i korektywa. Wieloletni nauczyciel tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im F. Parnella w Łodzi. Wykładowca na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od 2019 roku prowadzi zajęcia z tańca klasycznego w Zespole Harnam.

Maciej Klimek

Student na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi wydział Sztuki Sceniczne, kierunek Choreografia i Techniki Tańca. Z tańcem ludowym związany od 2011 roku, tańczył w zespołach AZPiT UŁ „Kujon”, następnie ZPiT „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego, obecnie w ZTL Harnam im. Jadwigi Hryniewieckiej. Kształcił się na kursie instruktorskim Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Łodzi, prowadził dziecięcy zespół „Mała Anila – na” przy ZPiT „Anilana” im. Leszka Woszczyńskiego, aktualnie prowadzi zajęcia w ZTL Harnam. Laureat nagród na Turniejach Tańca Narodowego: III Miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskie; III Miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej; II miejsce w VI Turnieju Tańca w Formie Towarzyskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa; I miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej; II miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Marcin Brzozowski
Aktor, reżyser, scenograf, twórca teatru autorskiego. Twórca i kierownik artystyczny Teatru Szwalnia, który jest filią Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi. Profesor nadzwyczajny, wykładowca Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wdraża nowatorskie praktyki edukacyjne. Inicjator i współrealizator szeregu projektów kulturalno-teatralnych w Teatrze Szwalnia, mi.n.: Szwalania.DOK, Festiwal Teatrów Alternatywnych SPOTKANIA, MonoFest, Szwalnia kultury.


Aleksandra Piotrowska

Kulturoznawczyni uprawniona do prowadzenia zajęć z osobami dorosłymi oraz Master NLP (Programowania Neurolingwistycznego). Pracowała przy wielu projektach edukacji cyfrowej m.in.: Polska Cyfrowa Równych Szans, wiele edycji Aktywni 60+, Bezpieczeństwo w sieci 2021, itp. Przygotowała i prowadziła również wykłady/konwersatoria przybliżające zagadnienia współczesnej kondycji seniorów w Polsce i na świecie oraz dotyczące współczesnej technologii sztucznej inteligencji i robotyki. Jej hobby jest zdrowy oddech, jest instruktorką oddychania metodą dr. Buteyki.

Katarzyna Wawrzak

Ukończyła POSM II stopnia im. H Wieniawskiego oraz Studium Pedagogiczne. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel muzyki. Prowadziła również własną działalność muzyczną tj. koncerty muzyczno-edukacyjne w Przedszkolach, Szkołach, Domach kultury oraz koncerty plenerowe na terenie Polski. Przez kilka była przewodniczącą jury w „ Konkursie Piosenki Europejskiej”. W Ośrodku Karolew prowadzi od kilkunastu lat zajęcia nauki gry na instrumentach (gitara, pianino, keyboard, ukulele) dla wszystkich grup wiekowych oraz Chór seniora „Karo.linki”. Współorganizatorka koncertów w filii Ośrodek Karolew: „Kabaret Starszych Panów” „ Spotkanie z Osiecką”.

Małgorzata Marszałkowska

Pedagog z zakresie kultury i oświaty. Wieloletni edukator i animator kultury. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autorka wielu cykli edukacyjnych m.in. Łódź wielokulturowa ARKA, Z Europą na Ty. Propagatorka oraz pasjonatka historii i kultury Łodzi. Swoją wiedzą chętnie dzieli się szczególnie z młodym pokoleniem. Prowadziła również wiele wycieczek po Łodzi dla mieszkańców.
Posiada uprawnienia instruktora choreografii zespołów tanecznych i instruktora tańca w kręgu.

Marlena Barszczewska

Ukończyła Edukację Artystyczną II Stopnia w zakresie sztuki muzycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest pedagogiem w Szkole Muzycznej I stopnia im. Władysława Szpilmana. Od wielu lat prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy tych zajęć są laureatami wielu konkursów i festiwali zarówno łódzkich jak i ogólnopolskich dlatego praca ta daje jej dużo satysfakcji. Jest również autorką tekstów i muzyki do piosenek.

Bożena Balcer

Pierwsze doświadczenie z Hatha-joga zaczęło się w 1997 roku, gdzie trafiła do Michała Szczepanika, jednego z pierwszych nauczycieli jogi w Łodzi. Praktyka jogi stała się jej pasją i stylem życia. Jest to forma ruchu, którą chce nieustannie zgłębiać. W 2007 roku w CENTRUM FITNESS Lady fits ukończyła półroczny kurs. Otrzymała certyfikat instruktora jogi i gimnastyki dla seniorów. Tajniki Hatha-jogi zgłębiała pod okiem doświadczonych nauczycieli. W międzyczasie uczestniczyła w różnorodnych projektach m.in.: Akademia Trenerów Fit&Wellness, Akademia Instruktorów. Ukończyła kursy: Pilatesu, Boodyball, Stretchingu, Stepu i uczestniczyła w wielu warsztatach szkoleniowych o specjalności joga. W 2008 roku założyła firmę pod nazwą SURJA – AKADEMIA ZDROWEGO RUCHU i rozpoczęła współpracę z wieloma łódzkimi podmiotami w tym z Domem Kultury „502” i Klubem Dąbrowa. Przez wiele lat prowadziła zajęcia ruchowe na Uniwersytecie III Wieku.

Sebastian A. Błaszczyk

Trener akrobatyki klasy mistrzowskiej. Akrobata w Teatrze Wielkim w Łodzi Akrobata w Teatrze Muzycznym w Łodzi Akrobata w Teatrze V6 w Łodzi Szkoleniowiec i wykładowca w Polskim Centrum Rekreacji Ruchowej Szkolił się od mistrzów Europy w akrobatyce sportowej, występował na galach i eventach w całej Polsce oraz za granicą . Wystąpił ponad 500 razy na deskach teatrów. Swoje doświadczenie i wiedzę chce przekazywać młodszym, aby rozwijać akrobatykę w Polsce.

Paulina Sudra

Pedagog z zakresu kultury i oświaty oraz animator kultury. Od 2008 roku prowadzi zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci i seniorów. Współautor i realizator edukacji filmowej dla przedszkolaków „Edukacja wyobrażeń kreacja”. Jeden z liderów europejskiego projektu edukacyjnego „Dziecko-sto masek”.

Łukasz Prędki

Instruktor modelarstwa. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1O lat trwale związany ze zdalnie sterowanym modelarstwem samochodowym. W latach 2012-2013 właściciel toru wyścigowego dla modeli RC, od 2013 organizator oraz instruktor w klubie modeli zdalnie sterowanych „Sterownia Łódź”. Organizator kilku edycji zawodów modelarskich dla dzieci w ramach prowadzonego przez siebie klubu. Pasjonat motoryzacji, mechaniki pojazdowej i majsterkowania, który czerpie sporo przyjemności z chwil spędzonych przy swoich samochodach.

Anna Miksa

Animatorka kultury, instruktor artystyczny w filii Centrum Twórczości Lutnia. Realizuje projekty i działania na rzecz środowiska lokalnego, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, samotnych, wykluczonych i z niepełnosprawnością. Jest pomysłodawczynią Przeglądu „Rewia Talentów – Mikrofon dla Seniora”. Przed laty zainicjowała Klub Seniora „Przy Kominku”. Do jej pomysłów aktywizujących Seniorów należy również Koło Turystyczne PIECHUR, Twórcza Grupa Literacka Limeryk, Warsztaty literackie „Wszystko o wierszu”, Taniec w kręgu dla seniorów oraz prelekcje literackie. .Zapoczątkowała cykl spotkań podróżniczych „Senior w podróży”. Prowadzi także zajęcia umuzykalniające dla dzieci Tralalandia. 

Anna Gulanowska

Instruktor zajęć plastycznych i ceramicznych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku wzornictwo. Jej dyplom, zestaw ceramiczny służący do nawadniania roślin doniczkowych otrzymał nominacje do Prime Stage. Laureatka  konkursów malarskich takich jak “Pejzaż ludzki” dedykowany Józefowi Czapskiemu. Brała udział Ogólnopolskim przeglądzie plastycznym z rysunki, malarstwa oraz rzeźby, gdzie dostała się do finału. Aktualnie studiuje edukację artystyczną na Akademii Sztuk Pięknych. Odbyła staż w zakładzie ceramicznym w Przemyślu, od 2020 roku jest związana z Domem Kultury “Widok”. Jej działania są głównie skupione na malarstwie, rzeźbie, grafice oraz rysunku. W ceramice nie tylko stawia nacisk na formy użytkowe ale na artystyczne, malarskie walory prac.

 

Jadwiga Bieniek-Janik

filolog polski ze specjalizacją nauczycielską, lektor języka polskiego w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Jej pasją jest badanie zróżnicowania terytorialnego polszczyzny. Jest autorką kilkunastu artykułów dotyczących gwar i nazw terenowych południowej Małopolski, np. Uwagi o systemie spółgłoskowym gwar wsi Zabrzeż i Ochotnica or Toponimy wsi Ochotnica w powiecie nowotarskim.

Ukończyła szereg kursów m.in. animatora czasu wolnego, wychowawcy kolonijnego, instruktora zajęć Sensoplastyka®, TKWRTM, Plastyka EkspresywnaTM. W czasie wolnym lubi poznawać różne techniki rękodzieła.  W MSK w Łodzi prowadzi zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, Sensoplastykę® dla dzieci od 6-go miesiąca życia oraz okazjonalnie warsztaty rękodzieła (decoupage, quilling, scrapbooking, haft) oraz dziennikarskie dla młodzieży.

Katarzyna Kostrzewa-Wolniak

Ukończyła PLSP w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy – plastyk. Następnie ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek kulturoznawstwo, specjalność filmoznawstwo. Zdobyła uprawnienia pedagogiczne w trakcie studiów podyplomowy – Przygotowanie pedagogiczne na AHE w Łodzi w ramach, których uczestniczyła w warsztatach z arteterapii. W czasie studiów ukończyła liczne kursy min. Kurs charakteryzacji, kurs na wychowawcę i kierownika wypoczynku dla dzieci.

She also has experience as a graphic designer. She has created illustrations for children.

Since 2013, she has been associated with CAiR Rondo, where she has led the art classes 'Creative Preschoolers' and the Young Artist's Workshop - drawing and painting lessons for children and young people.

Since 2018, she has been an instructor at the Balucki Cultural Centre branch of the Island of Culture Centre. She is involved in art education. She runs the Drawing and Painting Workshop for children and young people, creative classes for children (2-4l) and parents "The Colourful World of the Baby". Participates in animations and picnics. Takes care of the gallery at the Island of Culture Centre.

Her circle of interest includes the paintings of V. van Gogh, the paintings of Z. Beksiński, Japanese prints, English and Spanish cinema.

Dorota Radziewicz

Ukończyła studia na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Nauk o Wychowaniu, kierunek Pedagogika Wieku Dziecięcego oraz Podyplomowe Studia Logopedii Ogólnej z Emisją Głosu również na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie ukończyła Studia Podyplomowe Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, filii we Wrocławiu. Brała udział w wielu kursach teatralnych – ukończyła kurs dramy I i II stopnia w ŁCDNiKP. Otrzymała wyróżnienie na OKR 97, nagrodę aktorską na Festiwalu Łópta 1999 za przedstawienie Kefir, III miejsce na XXX Tyskich Spotkaniach Teatralnych za przedstawienie pt:” Opowieść o Mistrzu i Małgorzacie”, nagrodę za poczucie formy na XXIV Tyskich Spotkaniach Teatralnych za spektakl pt:”Moskiewskie Przypadki Ottona von F”, wyróżnienie za piosenkę aktorską w VI OFPA Reflektor, II nagrodę dla Grupy Teatralnej 25.godziny za spektakl „Szury” na Festiwalu Łópta, nominację Radia Parada do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza, zaszczytne wyróżnienie dla Grupy Teatralnej 25.godziny na 34 Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych za spektakl Modern Box – May I see this show?. Ponadto brązowy medal za długoletnią służbę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury.

Małgorzata Grycner-Kłoda

Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Łódzkim oraz Zarządzania (studia podyplomowe) na Uniwersytecie Łódzkim. Pedagog, instruktor, edukator, kierownik instytucji kultury ( przez 20 lat).;

Autor i koordynator projektu edukacyjnego skierowanego do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów „ Lato z Kulturą”, na który placówka w latach: 2018-2020 ( 3 kolejne edycje) otrzymała dofinansowanie z MKiDN. Pomysłodawca międzypokoleniowych działań edukacyjnych skierowanych do rodzin pt „Rodzinne spotkania ze sztuką, pomysłodawca konkursu fotograficznego dla młodzieży i osób dorosłych Lato , lato, zostań dłużej”, realizator tematycznych, zabaw twórczych oraz działań kreatywnych  dla dzieci. Koordynator wielu projektów edukacyjnych, artystycznych takich jak  m.in: Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. H. Ryla, Bałuckie Spotkania Recytatorów, Konkurs Recytatorski dla Dzieci  „Świerszczykowe Wierszyki”, półkolonie, koncerty, pikniki, imprezy plenerowe.

Krzysztof Cygan

Urodzony w 1993 roku w Częstochowie. W 2012 roku ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie altówki. W tym samym roku rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. G. K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie Prof. Włodzimierza Zalewskiego. Debiutował w 2014 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Fiorella w operze „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego. W tym samym roku wystąpił także w spektaklu studenckim w roli Starego Cygana w operze „Aleko” S. Rachmaninowa. W 2015 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym studia I stopnia. Na przełomie roku 2016 i 2017 kreował rolę Omara w operze „Abu Hassan”, oraz rolę Filozofa w musicalu operowym „Łódź Story”.

W 2017 roku z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu Łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów.

Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w Mistrzowskich Kursach Wokalnych prowadzonych przez wybitnych śpiewaków m. in. Sergieja Leiferkusa, Annett Andriesen, Andrzeja Saciuka, Włodzimierza Zalewskiego. Od 2017 roku jest wokalistą zespołu a capella Goosebumps prezentującym w swoim repertuarze utwory pop, electronic, hip-hop, R’n’B.

How about dropping in on a class?