
Spacer po Radogoszczu // Reportaże z podwórek
Spacer po Radogoszczu – Odkryj co mówi miasto i jakie tajemnice skrywa to osiedle!
Zapraszamy na wyjątkowy Spacer po Radogoszczu w ramach projektu „Reportaże z podwórek” – to okazja, by na nowo na nie spojrzeć! Choć na co dzień mijamy te miejsca, niewielu z nas zna historie, które skrywają.
Radogoszcz to jedno z największych i najbardziej znanych łódzkich osiedli, przeważnie kojarzone z blokami i przestrzenią „urządzaną” głównie od lat 80tych XX wieku. Jednak zanim pojawiło się tu blokowisko, istniała tu infrastruktura – m.in. fabryki i cegielnie, zakłady ogrodnicze.
W trakcie spaceru sprawdzimy, co pozostało po dawnych czasach – stare wille, ogrody a także miejsca nad Brzozą i Sokołówką, gdzie mieszkańcy tych okolic chętnie spędzali czas wolny.
Skupimy się oczywiście na wątkach niemieckich, również obecnych w tym rejonie. Spacer poprowadzi Joanna Kwiatkowska z Fundacji KWELA.
Start: godz. 12:00, Skwer Pstrąga przy ul. Pstrągowej.
Wstęp wolny.
Wstęp wolny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spojrzeć na Radogoszcz z nowej perspektywy – od mieszkańców, po pasjonatów miejskich opowieści. Zabierz znajomych, rodzinę i dołącz do nas! Udział w spacerze jest bezpłatny.
“Reportaże z podwórek” to niekomercyjny, zaangażowany społecznie projekt edukacyjny skierowany do dzieci, młodzieży i seniorów z trzech różnych, oddalonych od siebie, peryferyjnych dzielnic Łodzi: Radogoszcz, Olechów i Górnej realizowany wspólnie ze streetworkerami i artystami. Projekt inspirowany jest twórczością Melchiora Wańkowicza: opowieściami mówionymi, gawędą wspomnieniową, reportażem.
Projekt ten to także to cykl wydarzeń, które mają na celu przybliżenie historii osiedli Łodzi, pokazywanie ich z perspektywy mieszkańców i odkrywanie zapomnianych opowieści.
Do zobaczenia na spacerze z Fundacją Kwela – razem odkryjmy Radogoszcz na nowo!
___________________________________________
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi.
-
KOSZT:
wydarzenie bezpłatne